Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kötődési zavarból meg lehet...

Kötődési zavarból meg lehet gyógyulni, változni?

Figyelt kérdés

A felnőttkori kötődési problémákra gondolok, az

-a bizonytalanul, ambivalens, szorongó kötődő

( és esetleg a -bizonytalan-elkerülő, elutasító)

lehetséges változás?

1.Magam az első csoportba tartozom, nagyon. Ismert gyerekkori problémák miatt, sok szenvedést okoz, meg lehet változni?

2. Aki az elkerülőbe tartozik, őt lehet úgy szeretni, hogy az neki ne okozzon szorongást? azaz ne késztesse menekülésre?

Ez két külön kérdés lenne.



2019. márc. 2. 23:11
 1/5 anonim ***** válasza:
70%

Meg. Ez nem betegség, hanem probléma a múltban. Ahogy találsz egy olyan embert, aki arra érdemes, és mered is szeretni, már meg is oldottad.

A 2.-at is nyilván lehet, csak türelemmel, következetesen bizalmat építve.

2019. márc. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%
A másodikra. Azt hiszem én abba a csoportba tartozom. És bár az előző válaszoló szépen leírta, a csúf valóság az, hogy a mai világban senkinek nincs elég türelme végig csinálni, úgyhogy minden egyes elbukott kísérlet csak még jobban bezárja és elidegeníti az ilyen típusú embert a többi embertől. Ocsmány ördögi kör.
2019. márc. 3. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
70%

Függőségek

https://www.youtube.com/watch?v=dRiY2A1lXoE


Az előadás a vége felé erről is szól, érdemes megnézni. Az előadónak sok előadása megtalálható ott.

2019. márc. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
71%
Én elkerülő vagyok, nincs hozzám senkinek sem türelme, így szinte teljesen bezárkóztam, és egyre rosszabb a másik nemhez való hozzáállásom.
2019. márc. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Menj el pszichológushoz, ez olyan berögződés, ami kisgyerekkorod óta megvan, egyedül valószínűleg nem fogsz tudni változtatni
2019. júl. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!