Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tényleg még mindig ennyire...

Tényleg még mindig ennyire tabu téma, ha valaki pszichiáterhez jár?

Figyelt kérdés

Nem akarok senkit provokálni, mielott ezzel vádolna itt bárki is, de pont tegnap történt, hogy a barátnőm sugdolozva kérdezte meg (mert férje a másik szobában volt), hogy hogy állok most, jobb-e már, hogy dokihoz járok, segített - e már, hogy járok hozzá. Apám pl penzkidobasnak ítéli meg a dolgot, mert szerinte, azért a pénzért, amit a doktornőnek fizetek alkalmanként, ő is meghallgatna. Csak az a szűk kör, aki tud arról, hogy én rajottem, hogy nem szégyen segítséget kérni, ha mi magunk nem bírunk megbirkozni a gondokkal és ez nem szégyellni való, vagy nem hyengeseg, olyan furán állnak hozzám meg úgy az egész dologhoz. Mintha hiszti lenne csak a részemről, hogy problémáim vannak.

Miért tabu ez még a mai világban is?


2019. márc. 3. 10:17
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Mert a társadalom szerint,ha valaki pszichiáterhez jár,az bolond. Ez nem provokáció,ez tényleg így van. Lenézik sokan,sajna.
2019. márc. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Sosem értettem ez miért van így. Inkább kérjen egy ember segítséget mástól, minthogy összeroppanjon a terhek alatt. Régen valamiért szégyennek számított és ez a mai napig kihat. A legtöbb emberbe az rögződött be, hogy a segítségkérés a gyengeség jele. Gondolom ez lehet az oka. Bárcsak valahogyan tudnánk ezen változtatni!
2019. márc. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%

Mert Magyarországon a legtöbb ember annyira primitív, hoyg szerinte aki pszichológushoz jár, az közel jár a dühöngö örült kategóriához!

Fejlettebb helyeken semmivel sem problémásabb, mintha valaki belgyógyászhoz vagy nögyógyászhoz megy.

2019. márc. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Egyáltalán nem tabu már a mai világban csak vannak akik ezt nem akarják elfogadni pl. SP, Várkonyi Andrea meg külföldi is és még sok híresség is jár, olvass utánna mielőtt fölösleges kérdést írsz ki.
2019. márc. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ez a kérdés rám irányult, nem SP, vagy más celeb élete érdekel. És úgy tudom, ez az oldal azért van, hogy ha kérdésünk van, tegyük fel!
2019. márc. 3. 11:16
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha másnak nem tabu, akkor lehet csak neked az.
2019. márc. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%
Hát nem tudom, a nőgyógyászati látogatásom se beszélem meg mással
2019. márc. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Úgy vettem észre, az országban, de főleg vidéken, még mindig hatalmas szégyen. Nálunk a faluban ha valaki bekerült a pszichiátriára, egyből téma volt, bolondnak nézték.

Én is szerettem volna elmenni Asperger gyanú miatt (Budapesten), de a szüleim hallani sem akartak róla, hátha valahogy kitudódik a faluban, ami egyébként több 100 km-re van Pesttől.

2019. márc. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

11:29-es!ezt most gondold át jobban!

Utána következő. Én sem kurtolom szét ha nőgyógyászatra megyek, de ha egy ismerős rakerdez, miért voltam bent a kórházban, nem fogom azt mondani, hogy fogaszatra mentem, mikor nem is.

2019. márc. 3. 15:10
 10/10 anonim ***** válasza:
Valahogy a két szélsőség van. Nagy általánosságban lehet mondani, hogy vidék/nagyváros, de azért ez tényleg általánosítás, Budapesten is bőven van, aki nem is vidékről származott el, mégis bugyutaságnak tartja az egészet. Szóval igen, manapság sajnos tabu, mert például ha egy munkahelyen ez kitudódik rólad, akkor teljesen lutri, hogy a főnököd épp melyik tábort erősíti, és legrosszabb esetben meg is válhat tőled.
2019. márc. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!