Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Trichotillomániám van, hogyan...

Trichotillomániám van, hogyan állítsam le magam?

Figyelt kérdés

Nem megy. Képtelen vagyok leállni. Ami igazán nehezíti a dolgot, hogy tudom, hülyén hangzik, de jó érzés kitépni az ártatlan hajszálakat. Több mint egy éve vettem fel ezt a szörnyű pótcselekvést (ennek eredményeként egy hatalmas kopasz folt van a fejem tetején és több kisebb itt-ott) és már jó ideje nem is mutatkozom kendő nélkül. Sokszor csak "unalmamban" is tépkedem gépezés, olvasás közben, dogáknál pedig dupla mennyiséget termelek ki.

Anyukámat már nm érdekli, mert olvasta valahol, hogy mi hajtépők örömet érzünk amikor megszabadulunk egy hajszáltól. Szerinte le tudnék állni ha akarok.

Nemsokára kezdem a középsulit, és bár eleve visszahúzódó vagyok ez a takargatás még bizonytalanabbá tesz.

Suliban elvagyok, de nincsenek közelebbi barátaim igazán jóban senkivel sem vagyok. pedig szükségem lenne valakire akivel beszélhetek...

priviben szívesen beszélnék szintén trichotillomániásokkal:)



2019. márc. 3. 12:33
 1/10 anonim ***** válasza:
16%

Háziorvossal beszélj, beutal pszichiátriára (nyugi, nem kell befeküdni)

Jobbulást

2019. márc. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
17%
Vágd le kopaszra a hajad. ENnyi idősen még teljesen vissza is fog nőni a kopasz részeken is. Teljesen kopasznak lenni még lányként is kevésbé gáz mint foltokban kopasznak. Valszeg mire visszanő le is szoksz róla
2019. márc. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
4%
Ja és menj el vágasd le a hajad 2-3 milliméteresre, akkor nem tudod kitépkedni
2019. márc. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
akár úgy is feltehettem volna a kérdést h hogyan vezessem le a stresszt. anyu nm a pszichiátria híve tehát ez ki van zárva. a rövidre nyírás sem hülyeség, de nem hinném, hogy valódi megoldás lenne. a feszültség és a stressz megmarad ráadásul egyáltalán nem biztos h mire megnő leszokok. Riasztó, de ahogy utánaolvastam sokan10+ vagy akár 40 év után is tépkedik
2019. márc. 3. 14:58
 5/10 anonim ***** válasza:
49%

Pszichológushoz menj el. Most. Ne halogasd. Én majdnem 10 éve csinálom, nem bírom egyszerűen csak abbahagyni. Max rövid időre, legalább kicsit visszanő.

Ez egy kényszercselekvés, szorongás miatt van. A pszichológus mondani fogja, ha kell az orvos is.

2019. márc. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Most kezdtem sulipszichológushoz járni, de 2 hetente szerintem édeskevés...
2019. márc. 3. 15:25
 7/10 A kérdező kommentje:
annyira kíváncsi lennék hajtépők tapaztalataira főleg ha leszoknia is sikerült. senki ilyen nincs itt?:(
2019. márc. 3. 17:34
 8/10 anonim ***** válasza:
49%

Stressz ellen ill annak levezetésére sportolást javaslok, valami csapatsportot vagy ami kikapcsol pl túrázás, beingázás, csapatsportba szüleid hamarabb belemennek szerintem


Amúgy, ha 14 elmúltál, mehetsz egyedül pszichiáterhez

2019. márc. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat:)Szükségem van válaszokra, mert tényleg, minden nappal egyre rosszabb a helyzet és magamtól nem tudom megoldani.
2019. márc. 4. 20:32
 10/10 anonim ***** válasza:
49%
Én keresnék a suli pszichológusa helyett egy pszichoterapeutát. Vele kezdeném el a terápiát, de minél hamarabb. Ez nem az a fajta betegség, ami csak úgy elmúlik, házi praktikák sincsenek.
2019. márc. 23. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!