Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziós lennék? Mivel...

Depressziós lennék? Mivel tereljem el a figyelmem?

Figyelt kérdés
Kb 6 hónapja elég rossz kedvem van. A suliból rögtön haza jövök, nem megyek sehova. Éjszaka kb 3-5-ször is felkelek. Nincs annyira étvágyam, mint eddig. A suliba nem szeretnék bemenni (bár ezzel elég sokan így vannak), mert tudom, hogy nem tudnék figyelni. Mindig azt nézem, hogy miben vagyok rossz vagyis hat a fejemben levő “hang” mondja. Nem egyszer fordult már elő velem, hogy azon gondolkoztam, hogy jobb lenne a többieknek ha nem lennék, illetve elég rossz kedvem szokott lenni úgy általában. (A családom szeretem és ők is engem) Ha negatív kedvem van akkor belazasodom, ha ez számítani valamit.
2019. márc. 5. 20:45
 1/4 anonim ***** válasza:
A kamaszkortól van, de majd elmúlik, ne félj. Mindenfélék átfutnak az ember agyán olyankor, de az a lényeg, hogy a családod szeret, és te is őket. Rájuk figyelj, az ő visszajelzéseikre, ne a hülye hangokra. :) És azért igyekezz összekapni magad, hogy tudj tanulni valami normális szinten. Ha viszont tényleg belázasodsz, akkor pihenj, gyógyulj meg előbb, csak aztán told tovább a sulit. Hány éves vagy? Idén érettségizel? Akkor a stressz még nagyobb, az is rátesz egy lapáttal.
2019. márc. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Menj be az iskolapszichológushoz, az ilyen hülyeségeket meg, mint hogy direkt a rosszat keresed magadban (mért ártasz magadnak direkt?), meg ezt a sületlenséget, hogy jobb lenne a többieknek, ha nem lennél (ugyan már miért lenne jobb?) csírájában állítsd le! Erőltesd a programokat, a barátaiddal való találkozást.
2019. márc. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én csak 1 dolgot mondok, ezt a belső hang dolgot ne nagyon mond senkinek.Ha egy pszichiáter ezt hallanák, már írná is a receptet... Iskola undorod van ennyi :-) Túléled :-)
2019. márc. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
3-as, az említett "belső hangot" nem úgy kell érteni, hogy skizofrén. És az orvos nem hülye, hogy ne tudjon megkülönböztetni egy egészségest egy skizofréntől.
2019. márc. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!