Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológushoz forduljak,...

Pszichológushoz forduljak, vagy pszichiáterhez?

Figyelt kérdés

Ma elérkezett az a nap az életemben, hogy rájöttem segítségre van szükségem. Nem csak én szenvedek már magamtól, hanem a környezetem is.

Nem akarok óriási regényt írni ide, mert akkor nem olvassátok el, és szeretném, ha segítenétek kicsit a döntésben.


Alapból nagyon nehéz természetem van, perfekcionista, idealista, melankolikus és szorongós tulajdonságú (az első kettőre nem pozitívumként tekintek, mivel extra szorongással és plusz konfliktusokkal járnak).


Inkább leírom a panaszaimat

- Nagyon súlyos pesszimizmus, ami mára már megkeseredettségbe ment át, negatív életszemlélet

- Szorongás, egészségszorongás, ami főleg a családtagokra terjed ki (betegesen félek attól, hogy megbetegszenek)

- Szuicid gondolatok, egyszer tettlegességhez is fajult, de csak a karom vágtam meg (higgyétek el, akkor nem is gondoltam ezt át és nem tervezetten csináltam)

- Önpusztítás (egészségtelen dolgokkal, pl. az étkezésem nagyon egészségtelen, és már vannak egészségügyi gondjaim is, de engem hidegen hagy, pedig régen egészségszorongó voltam)

- Társfüggőség, félelem a magánytól

- Állandó idegesség, bármikor bármin el tudom sírni magam, és a legkisebb dolgok felidegesítenek

- Élet utálat, állandó kellemetlen fojtó érzés a mellkasomban

- Nem tudok örülni semminek, nem merem értékelni a jó dolgokat, mert attól félek hogy bármelyik pillanatban elveszthetem őket

- Reménytelenség, negatív jövőkép, mindenben a rosszra számítok


A kérdés az, hogy érdemes pszichológushoz járni? Én elvesztettem már a hitem bennük, mert eddig nem igazán segítettek. Most a barátom javasolta, hogy próbáljam meg, de szerintem tökre fölösleges, ezer év mire kielemez és a jó útra terel. Őszintén, szerintem nekem már mindegy. Néha kimegyek az erkélyre, és azon filózok, hogy le kéne ugrani a francba, mert ez a rossz érzés sosem múlik el. Egyszer összegyűjtöttem a pénzem, és elmentem a város legjobb szakemberéhez, de még ő sem vett komolyan, végig azt éreztem hogy nem érdeklem, mert alig figyelt rám, nem jegyzetelt és jövőhéten sem emlékezett azokra amikről beszéltünk.

De a gyógyszer sem megoldás. Nem tudom mi lehetne, de egyre mélyebbre kerülök.


2019. márc. 7. 22:02
 1/4 anonim ***** válasza:
66%
Pszichiáter
2019. márc. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Ezüstkutya ***** válasza:
0%
Szerintem te tudsz segíteni magadon. Nekem a sport segített vissza zokjenni. A dokik véleménye teljesen eltért, ez volt ami miatt kiábrándultam.
2019. márc. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igazából mindegy, hoyg pszichiáter, vagy pszichológus.

A lényeg, hogy megtaláljátok a közös hangot.

Ha rájöttél magadtól, az már félsiker, és lehet a 2. szakember nem jön be, lehet a 3.lesz jó.

Ez kőkemény depressziónak tűnik nekem, és az soha nem vezet jóra, tehát mindenképpen változtatnod kell dolgokon.

Arra kellene a szakember, hogy irányt mutasson, felhívja a figyelmed bizonyos dolgokra, de a döntés a te kezedben van.

Sajnos mindig van lejjebb....úgyhoyg mielőbb lépj ! :)


Tudod az okokat,amik idáig vezettek ?

2019. márc. 7. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Mi lett veled azóta? Találtál megfelelő szakembert? Én is a pszichiátert javasolnám.
2022. jan. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!