Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Magyarorságon miért van ilyen...

Mór Salamon kérdése:

Magyarorságon miért van ilyen sok öngyilkosság? Mi lehet az ok?

Figyelt kérdés

2019. márc. 8. 16:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A perspektíva nélküli fostalicska élet.
2019. márc. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 róbert dávid ***** válasza:
anyagi helyzet
2019. márc. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Mert ha valaki bajba kerül (betegség, anyagi problémák, lelki okok...stb) akkor a társadalom még jobban átlép a gyengeken és belerúg az elesettekbe. Van akinek nincs ereje felállni és öngyilkos lesz.
2019. márc. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%
sokkal mélyebben gyökeredzik ez...
2019. márc. 9. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
57%
Azért mert kilátástalan itt az élet. Akinek nincsenek gazdag szülei annak kb. Esélytelen, hogy valaha is saját háza legyen. Vagy max 25 éves hitellel. Az alatt meg bármi történhet, ami miatt nem tudja fizetni a hitelt , aztán mehet az utcára, vagy marad az öngyilkosság.
2019. márc. 9. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%

Kedves utolsó!

Minket sem tudtak segíteni a szüleink az öcsémmel,mi sem tudtunk a gyerekeinknek segíteni,mégis mindannyiónknak van saját lakása.Nyilván hogy nem megy hitel nélkül,de ez természetes,csak nem kell túl nagyot álmodni.

Ennyi erővel akkor gyereket se vállaljon az ember,mert bármi történhet vele,bármikor,a gyereket meg fel kell neveli.

Rossz hozzáállás.Az meg végképp,hogy "marad az öngyilkosság".Mindig van más megoldás.

2019. márc. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%
Azért szomorú, hogy itt mindenkinek csak az anyagi dolgok számítanak. Minimálbérből élek pedig 3 diplomám van. De gyerekkorom óta gyűjtök lakásra és így is összejött hitel nélkül. Az anyagiak miatt sosem voltam elkeseredve. Lelketlen emberek miatt annál inkább. Pedig nekem is volt amikor ételre is alig jutott.
2019. márc. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Desintegrator válasza:

A környezetemben több ilyen eset is törtent.

A szocializmusban keveseknek volt lehetösege tovabb tanulni, sokan szakmunkasok voltak, de abbol a munkabol akkoriban jol meg is lehetett elni. Raadasul munkahelyet sem kellett valtani, az embereknek volt egy eletszinvonaluk. Föleg azutan, hogy csatlakoztunk a nyugathoz, aminek sokkal fejlettebb volt a gazdasaga, a kisvallalatok versenykepessege megszünt, es elöször ez a több ezer vallakozo lett hirtelen kiszolgaltatott. De a szakmunka is kezdett leertekelödni, es a szüleink generaciojanak el kellett viselni, hogy csökkent az eletszinvonaluk, mert azok, akik mindig is jol boldogultak a szakmajukkal, nagyon nehezen tudtak atvaltani valami masra. Az idösebbek köreben ez a visszafele fejlödes es magukba roskadas vezetett nagyobb szamban alkoholizmushoz es magasabb öngyilkossagi statisztikakhoz. Minden iddösebbb ember, akit ismerek, emiatt lett öngyilkos.

Ezzel persze nem azt akarom mondani, hogy rossz volt a rendszervaltas, mert a szocializmusunk gatolta a sikerorientaltsagot es ezzel együtt az orszag tovabbfejlödeset. Egyszerüen gyorsan megvaltoztak a munkaeröpiaci igenyek, es ehhez sokan nem tudtak alkalmazkodni. Ez amugy szerintem azota is egy oka a rossz statisztikaknak. En el sem tudom kepzelni, hogy lehet olyan melyre zuhanni, hogy valaki idaig jut, mert annyira brutalis sok lehetöseg van a mai vilagban, ami regen nem volt meg, hogy szerintem inkabb a szüklatokörüseg es az altalanos keserüseg az, ami ebbe hajszolja az embert. Illetve a rossz neveles es oktatas, ami nem segit jobban ravilagitani arra, hogy mik az ember lehetösegei. A drogok meg szerintem minden orszagban ugyanugy rontjak a statisztikakat. Sok gyogyszer meg drog depressziot es hangulatingadozast okoz, ez a fiatalabbaknal is egy ok szokott lenni, ilyet is ismerek, ill. ismertem.

Ha az emberbe nem "verik" bele, hogy semmit sem er, es a fiatalok megismerik a lehetösegeiket es keserges helyett alkalmazkodnak es mernek lepni es almodni, akkor valtozhatna a helyzet hosszutavon. Szerintem az oktatas minösegenek erdemi javitasa lenne a legfontosabb munka az orszagban.

2019. márc. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Vannak olyan okai is pl., hogy

- Nehéz odafordulni a másik emberhez. Pl. ha valaki nyilvánvalóan nem teljesen oké, nem megszokott, hogy megkérdezzük tőle, hogy mi van. Különféle "indokokkal" vagy inkább ürügyekkel, hogy nem akarsz a magánéletében vájkálni, magánügy, "biztos részeg", nem ismered olyan közelről (vagy épp semennyire sem, mert az utcán látod) stb.

- Ugyanígy segítséget kérni is nehéz, mert "kicsoda ő nekem", miért érdekelné, megvan neki is a maga baja, ciki segítséget kérni, ciki gyengének látszani stb.

- Sokaknak nincsenek megküzdési stratégiáik, kevés kudarc után feladják, esetleg felmenőik között volt öngyilkos, így ez mint "jó megoldás" ismert a családi mintában.

- Elmagányosodás (brutális méreteket ölt) - ugyanúgy a környezeten múlik, hogy kapcsolatot teremt-e a körülötte élőkkel, akár idegenekkel is. Sajnos pont a magányos emberek rendkívül kiéhezettek is tudnak lenni a jó szóra, odafigyelésre, ami ijesztő is lehet és pont ezért taszító, ami egy ördögi kör számukra.

- Beszűkült gondolkodás. Sajnos ha valaki nem látott perspektívát a családjában és ugyanazt viszi tovább, akkor hiába lenne még ezer másik lehetőség, nem is keresi.

- Hasonló a választott áldozati szerep, amikor valaki különféle mondvacsinált érvekkel megmagyarázza, hogy egy adott megoldás neki miért nem jó. Nem tudnék felvenni hitelt; úgyse állnának velem szóba a nők; rajtam biztos nem működne a pszichoterápia; egyszer már próbáltam és nem ment; a múltkor sikerült, de biztos csak véletlen volt stb.

2019. márc. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!