Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nektek segített, hogy elmentet...

Nektek segített, hogy elmentetek pszichiáterhez? Nekem el kellene mennem?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy hosszú évek óta nem dolgozom pedig nagyon fiatal vagyok. Az elmúlt években teljesen elzárkóztam mindentől és mindenkitől. De szó szerint. Se munka, se párkapcsolat, se barátok, semmi. Az emberekkel való érintkezés kimerül abban, hogy boltba, postára megyek. A lakást amiben élek rendben tartom, és magamat sem hagytam el olyan értelemben, hogy rendszeresen hajat mosok, tiszta ruha stb. Mostanában elkezdtem minimálisan kinyílni, de nagyon elszoktam az emberektől, vagy a megfelelő konfliktuskezeléstől. Az alvásom évek óta fel van borulva, de nagyon durván. Nem tudom eldönteni, hogy legyek türelmes, mert idővel felállok magamtól, esetleg elkezdhetnék futni. Vagy menjek pszichiáterhez, legalább beszélgetek egy emberrel, ő akár altatót, nyugtatót is fel tud írni. Antidepresszánst nem szeretnék szedni a rengeteg mellékhatás miatt. Attól is tartok, hogy hátrányos megkülönböztetés érne, ha például egy munkahelyen kiderülne, hogy pszichiáter kezel(t). Magánba mennék. Volt valaki hasonló helyzetben, vagy jártatok pszichiáterhez.
2019. márc. 10. 02:31
 1/2 A kérdező kommentje:
Azt még elfelejtettem hozzátenni, hogy két dologtól tartok, ha elmegyek. Az egyik, hogy nem vesz komolyan, a másik, hogy "túl komolyan vesz", tehát felállít egy durva diagnózist, amikor most kezdenék felállni. Szóval nem akarok rosszabb állapotba kijönni, mint ahogy bementem.
2019. márc. 10. 03:02
 2/2 anonim válasza:
Hasonló helyzetben voltam/vagyok elmentem pszichiáterhez és nagyot csalódtam... először voltam, felvették az adatokat, ki kellett töltenem 2 tesztet(a folyosón!) és utána behívott beszélgetett 10 percet velem és felírt 2 féle gyógyszert melyekből összessen napi 4 szemet kellene bevennen. Ez nem magán pszichiáter volt de mind1 is, a magán pszichiáter is felírna egy marék gyógyszert melynek a hatása az hogy kb. ülve is elalszik az ember semmi más. Szerintem a legjobb megoldás egy magán pszichológus és nem pszichiáter lenne, hiszen ők a probléma gyökerével foglalkoznak, és megoldást keresnek rá, míg egy pszichiáter benyugtatóz amivel elfedi a problémákat
2019. márc. 10. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!