Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az mitől van ha teljesen...

Az mitől van ha teljesen másképp viselkedek helyeken?

Figyelt kérdés

Nem rég jöttem rá hogy nagyon meg változik a viselkedésem bizonyos helyeken. Munkahelyen nagyon kedves vagyok, senkivel se veszekszek, mindenkinek mosojgok maga vagyok az angyal. El vannak ájulva tőlem munkatársaim. Viszont mikor végzek mindenkivel kiabálok, a pénztárost lehülyézem, tolakodok, és káromkodok rengeteget. Hazaérve lekiabálom a feleségem hogy nincs kész az étel, káromkodok vele és szidom elhordom mindennek.


Ilyenkor hova tűnik az a végteleneül kedves és szeretetreméltó viselkedésem ami a munkahelyen megvan?

Olyan akarok lenni mindig mint a munkahelyen kedves, figyelmes és mosolygós. Ez mitől van hogy egyszer igy máskor úgy viselkedik az ember? Vagy mindenki ilyen?



2019. márc. 11. 22:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Alapvetően mindannyian más-más oldalunkat mutatjuk különböző élethelyzetekben, legtöbben hamar megtanulunk alkalmazkodni az adott szerephez. A felvett viselkedésminták meg nagyon hamar állandósulhatnak.


Távol álljon tőlem, hogy így ismeretlenül neten keresztül adjak pszichológiai diagnózist, de nekem nagyon az jön le ebből a pár sorból, hogy a Munkahelyen Te minden áron meg akarsz felelni, Te akarsz lenni az angyal a csapatban, és ezzel a mintával nem fér össze az, hogy pl. lehülyézd a kollégádat. Így elég sok indulatot összegyűjthetsz a munkaidőd során, amit csak akkor adsz ki magadból, ha olyan közegbe kerülsz, ahol nem kell ennek az angyali viselkedésmintának megfelelned.


Szerintem először fogadd el azt, hogy rohadtul nem kell feltétlenül kedvesnek és szeretetre méltónak lenned, kb. sehol az életben. Közhely, de nem vagy rászorulva mások szeretetére, főleg nem egy munkahelyen. Nekem sem mennek ezek a dolgok sokszor (én mondjuk pont a melóhelyen tudok néha rohadt nagy paraszt lenni, az se sokkal jobb), de gyakorolni kell és meg kell tanulni lazán kezelni a mindennapi élethelyzeteket (szintén saját példa, nálam pl az segít legtöbbször, ha egy nagy viccnek, egy angol komédiának fogom fel a munkaidőmet, és olyankor egész jól el tudok magamban szórakozni).

2019. márc. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
1-es! Igen szerintem is meg akarok felelni. Ápolóként nem lehetek bunkó sőt kötelező kedvesnek lenni. De akkor miért van bennem harag meg düh amit mégis kiadok feleségemen, bolti eladókon, stb? Ezt valahogy meg lehet szüntetni? Mert olyan akarok lenni hogy állandóan nagyjából ugyan úgy viselkedjek mindenhol.
2019. márc. 11. 22:34
 3/4 anonim ***** válasza:
Persze, hogy meg lehet szüntetni, és csakis te tudod. Mért, nem te kiabálsz? Hát akkor nem kell kiabálni, hiszen szereted a feleségedet, nem? Magadat kell fékezned, ennyi.
2019. márc. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
(#1-es vagyok, folyt.) Ó, hát ápoló, az úgy sok mindent megmagyaráz. Itt ugye a te esetedben nem csak az van, amit a munkaidődben mutatsz, hanem az is, amit kapsz a környezetedtől. Voltam már 1-2 kórházban, még dolgoztam is, nem tudnám az ő munkájukat csinálni, szerintem már 2. nap elpattanna nálam a cérna. Szerintem nagyon helytelen életcél az, hogy 0-24 kisangyal legyél mások szemében, még a munkaidődben is. El kell fogadnod magadban, hogy te nem vagy angyal, te a műszakod alatt is ugyanaz a g...láda vagy, aki leüvölti a pénztáros haját, mert az nem tud visszaadni tízezresből. Ettől te nem leszel több vagy kevesebb, emberek vagyunk, ki kell engednünk a gőzt akkor, amikor ezt megtehetjük, amikor nem kell feszengenünk. Járj el mozogni, sportolni, keress valami hobbit, zenélj, konzultálj pszichológussal, mondj le erről a végtelenül kedves angyali képről, ami után sóvárogsz, mert azt viszont kb. esélytelen, hogy elérd.
2019. márc. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!