Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Anorexiás vagyok, gyógyulófélb...

Anorexiás vagyok, gyógyulófélben. Mikor jön "vissza" a menstruációm?

Figyelt kérdés
tavaly januárban kezdődött az egész. kezdetben csak nem akartam enni és elkezdtem hangoztatni, hogy nem szeretek enni. később nem is ettem, márciusban edzéssel és koplalással 15 kg-t fogytam, így 67kg-ról 52kg lettem. nem volt elég folytattam asszem 43-44kg-ig mehettem mert kórházba kerültem, ahol nem tudtam folytatni az ámokfutásomat. nem fogytam olyan sokat mint más anorexiások én csak gyorsan, túl gyorsan fogytam emiatt sok egészségügyi probléma is adódott többekközt a menstruációm kimaradása. most márciusban van egy éve, hogy kimarad, most újra 52 kg vagyok 170cm-hez (kb ennyi lehetek +/- néhány). hány kg kell a menstruációmhoz?
2019. márc. 12. 20:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez nem azon múlik, hogy hány kg leszel. Ez attól függ, hogy a szervezeted mennyi idő után áll helyre, indulnak be a szervezeted természetes folyamatai. Önmagában a 170 cm-hez bár kevés az 52 kg, de önmagában nem ok arra, hogy ne menstruáljon valaki. Tehát ez csak a szervezeteden múlik, nem a kilókon.
2019. márc. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mielőbbi jobbulást kívánok neked :)
2019. márc. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mikor ennyi kg voltam ehhez a magassághoz, akkor volt menstruációm, de gyakran késett. (Nem ritkán 2 hetet is akár) 56 kg környékén volt minden testileg OK. Ebből kiimdulva lassan rendeződik neked. De hát nincs két egyforma eset.
2019. márc. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Harukoo válasza:
45%
Szia! Hogy fogytán olyan gyorsan? (Azért kérdezem mert sajnos 10 kilót hiztam és viszonylag hamar akarok újra 54 kiló lenni)
2019. márc. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, az én módszereim távol vannak az egészségestől...túlzásba vitt edzés, éheztetés, stb.. senkinek sem ajánlanám, hogy így gyorsan fogyhat és hajrá csinálja nyugodtan, mert (saját példámból kiindulva) életveszélyes..
2019. márc. 17. 09:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!