Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Xanaxot, frontint, lamolepet,...

Xanaxot, frontint, lamolepet, vagy hasonló gyógyszert háziorvos is felírhat, vagy konkrétan csak pszichiáter írhatja fel őket?

Figyelt kérdés

2019. márc. 12. 22:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Háziorvos is felírhatja.
2019. márc. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
38%
Felírhatja, de még az ügyeletes orvos is, akit még életedben nem láttál. Úgy osztogatják, mint a cukrot.
2019. márc. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
37%
Lamolepet szerintem nem írhat fel. Az bipoláris gyógyszer, pszichiáter hatásköre. Nekem is ő adja.
2019. márc. 13. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
88%

Mindhármat felírhatja a háziorvos, ha attól a szakorvostól / neurológiától, pszichiátertől, kórháztól.....stb,

aki erre a gyógyszerre állított, egy évente megújítandó "felhatalmazást" ad. Számomra is így oldották meg, hogy havonta/negyed évente ne kelljen a kórházban, illetve a SzTK neurológiáján lennem ahhoz, hogy megkapjam az aktuális adag dilibogyóimról szóló receptet.

Tehát, ha május 19.-én kapja a háziorvosom az egy évre szóló felhatalmazást, akkor következő év május 20.-án már csak úgy jutok orvossághoz, ha beballagok a kórházba, kikérem az új papírt.

Ha Lamolepet kell szedned, szólj a szakorvosodnak a Lamictalról. Uaz, csak más a gyártó és utóbbira 90%-os támogatottságot kaphatsz, míg a Lamolepre nem.

De ehhez a SZAKorvos beleegyezése/hozzájárulása szükséges, puszira nem osztogathatja a háziorvos az efféle gyógyszerekről szóló recepteket. Egyébként hamar búcsúzhatna a praxisától. Egy Xanax vagy egy Lamolep nem étrendkiegészítő, reumakenőcs, vagy pl. lázcsillapító.


Egyébként mellékelek egy költői kérdést:

Vajon-vajon a fentiekről infót miért nem a háziorvosodtól kértél ?

Vigyázz, ha egyéb okból állsz rá Xanaxra, vagy Frontinra, a kínok kínját kell kiállnod, míg "le tudsz jönni a szerről"!

És hihetetlenül gyorsan függővé tesz, alábecsülik ezeket a szereket, akik "csak" lazulni vágynak"

Remélem, tévedek, de ha mégse, hát innen üzenem, hogy nagyon észen legyél !


Üdv és jó egészséget! < Addig vedd komolyan, míg van mit!

2019. márc. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nos az-az igazság, hogy a háziorvosom nem tud a mentális betegségemről, de a pszichiátert, akinél voltam nem akartam újra megkeresni(ezek szerint muszáj lesz).


A gyógyszerfüggőségtől nem félek, de egyszerűen szükségem van valami nyugtatóra, amikor összeomlok.

2019. márc. 13. 20:07
 6/6 anonim ***** válasza:
20%

"aki erre a gyógyszerre állított, egy évente megújítandó "felhatalmazást" ad."


Ez nem igaz! Asthma rohamom volt az utcán, életemben először felnőttként 32 éves koromban. A házi orvos, aki kijött, xanaxot írt fel! Illetve adott is, a táskájából, mivel azt hitte, hogy pánikroham. Aztán leakartam tenni, illetve másra cserélni, a háziorvos (milyen kedves) rivotrilt kínált helyette, mint jobb alternatívát. Utána a tüdőgondozóban is rivotrilt írtak fel, hörgőgörcs ellenm, mivel nem javult az állapotom, kiderült, hogy felnőtt kori asthmám van, amit az algopyrin váltott ki, plusz mellette lábon kihordtam egy szép kis tüdőgyulladást. Ennek már több, mint tíz éve. Gyönyörűen rászoktam. Igaz, hogy ma már csak napi egy szemet veszek be, azt is eltördelve (magamtól már ennyire letudtam csökkenteni az adagot). De! Nekem nem kellett mennem sehová megújítani az éves ajánlást, mint ahogy a tüdőgondozóba kell járnom évente, hogy olcsóbban megkapjam a ventolint. Azt is megkapom, ha már lejárt az ajánlás, csak akkor a teljes árat kell kifizetnem.

2019. márc. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!