Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon durván szorongok....

Nagyon durván szorongok. Hipochondriából kialakult a skizofrénia?

Figyelt kérdés
Féltem már sok betegségtől de 2 hónapja állandóan a skizofréniától félek.Láttam,hogy tönkrevágja pár ember életét. Olvasgattam a netem milyen tünetekkel jár és szép lassan kezdtem bemagyarázni magamnak. Olyan szinten, hogy olvastam a téveszméiket és csak azokon gondolkodtam. Pl. Hogy marslakók szabályozzák a gondolatukat és ez 1 hétig a fejembe járt. Majd, hogy mindenki ellenük van és amiután tudtam erről azután mindenkivel gyanakvóbb lettem. Most pedig nemrég elolvastam, hogy az orvosukkal sem értenek egyet és azthiszik átakarja verni őket. Járok alapból pszichológushoz a hipochondriámmal és most azon agyalok mivan ha skizo vagyok csak nem akarja elmondani nekem ezzel átverve engem. Minden tünetüket tudom provokálni magamnak amit 1x elolvasok. Most akkor mivan? Megfordult az is a fejemben, hogy minek irom ezt ki ide úgyis átleszek verve,de legbelül tudom hogy csak azért gondolom ezt, mert ezt a tünetet is olvastam neten. Nagyon elegem van már, bárcsak nem találtam volna rá a neten erre. Durván szorongok, derealizációm is van (Persze, miután hallottam neten erről, addig azt sem tudtam mi fán terem). Kár, ha a boldogság vagy a nyugodtság "tüneteit" olvasom el, nem hatnak.

2019. márc. 13. 04:07
 1/8 anonim ***** válasza:
nem,szerintem csak beképzeled. Viszont a szorongásra egy pszichológus a legjobb megoldás.
2019. márc. 13. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Nekem ma jozt
2019. márc. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Szóval nekem ma jött elő 3 hónap után ismét a derealizáció. Neked is lesznek tünet mentes időszakaid
2019. márc. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Egyébként a szorongástól van minden. Próbálj valami másra gondolni. Nekem az ima segít.
2019. márc. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem tudnád ezt így ilyen szinten realizálni ha ebben élnél (3 szemèlyt is ismerek aki drog által lett ilyen állapotban) és hát mondanom sem kell egyik se használ internetet nemhogy ezt így megkérdezze
2019. márc. 24. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 mrwenisteryt válasza:
Én depressziós vagyok, így részben átérzem. A válasz egyszerű. Ne olvass olyan dolgokat, amelyek negatív hatással lehetnek rád. Hidd el, a doki nekem sem hitte el, hogy nagy a baj, aztán a sürgősségin kötöttem ki. Ezzel nincs baj, higgy magadban, ha te tudod az igazat, az elég. Mindenkit más nyugtat meg, emlékezz arra, régen mit szerettél csinálni Pl:Sportolni, barkácsolni, sétálni. Hallgass zenét, az kihat a hangulatodra, ha elég nyitott vagy mentálisan. Ha meg ilyeneket olvasol, szimplán gondolj arra, hogy mindenkinél más tünettel jelenkezhet egy gond, amit még nem láttál, az meg nincs. Nehéz ezeket elhinni, de nekem ezek segítettek. Ha akarod, segítek privátban! :)
2019. ápr. 11. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ugyanezzel küzdők, teljesen ugyanez. A doktornő szerint szorongásos zavar.

Azt is említette, hogy visszaadja a diplomáját, ha valaha pszichózisom lesz. :D


De lényegében ugyanez, amit leírtál, bármi ami ezzel kapcsolatos, a legenyhébb is, simán fel tud zaklatni.

2020. jún. 24. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szia. Hogy vagy azóta? Változott valami? Nálam is hasonló a szitu...
2021. febr. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!