Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Mentális egészség

A kérdés

Skizofrén vagyok?

Állandóan idegennek érzem a saját testemet,nem tudom felismerni saját magamat a tükörben,vagy csak nagyon nehezen. Vannak néha olyan időszakaim,amikor kiesnek dolgok,tehát nem tudom,hogy hogyan kerültem egyik helyről a másikra. Az idő érzékelésem is zavaros,mert folyamatosan változik az óra,ha ránézek. Gyakran rémálmokkal küszködök,alvás zavaraim vannak,tehát nem tudok felkelni. Gyakran vannak öngyilkos gondolataim is. Nagyon zavaró. Történtek velem olyan dolgok a gyerekkoromba,amit nem tudok feldolgozni. Néhányra meg már nem is emlékszem. Az orvosomnak nem mondtam el,mert nem akarok skizofrénként élni egy életet, bár nem nagyon tudok így.

márc. 14. 09:03  Privát üzenet  

A válaszok
Amennyiben igaz amit leírtál, sürgősen kezeltetned kéne magad. Szakember jól tud ezen segíteni. És ha valóban skizofrén lennél, akkor most is az vagy,így élsz, csak épp nincs róla papírod. A helyzet szinte ugyanaz, mintha esetleg lenne róla papírod. Ha szakemberhez fordulsz csak javíthat a helyzeteden/mindennapjaidon. Ha elmész orvoshoz, csak nyerhetsz rajta.

A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont márc. 14. 09:27 Privát üzenet

Ha vsn egy kamerád szanj rá egy napot.

Kamera reggel bakpcsol, szobadban maradsz egész nap.

Vesz a kamera.

Majd másnap visszanezed mit látsz.

A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont márc. 14. 10:28 Privát üzenet
Ez inkább deperszonalizációs zavarnak tűnik. De mindenképpen szakember kell.

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/3Időpont márc. 14. 17:29 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Aki skizofrén az tudja magáról hogy skizofrén?
Ha nem vagyok skizofrén az orvosom szerint, akkor mi miatt vagyok túlzottan zárkózott?
Lehet valaki Borderline személyiségzavaros és egyben skizofrén is?
Mit kéne tenni olyankor ha valaki lehet, hogy skizofréniában szenved? (bővebben lent)
Lehet valaki úgy skizofréniás, hogy emlékszik mindkét személyiség cselekedeteire, de nem is sejti, hogy skizofrén?
Skizofrén vagyok?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Mentális egészség rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!