Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mások miatt tönkrement az...

Mások miatt tönkrement az életem, van értelme tovább élni?

Figyelt kérdés
Mindenki akivel eddig találkoztam,beszélgettem,barátkoztam,vagy ismerkedtem,csak ártottak nekem. Még az olyan ember is,akiről azt hittem,hogy jó ember,és végig mellettem marad. Én ezt nem tudom elfogadni,és nem fogok felelősséget vállalni csak is azért,mert más miatt tönkrement az életem,és még egy megbocsátást se kaptam,csak röhögtek rajtam,és lenéztek. Az öngyilkosságon gondolkodom,mert az életemet már nem tudom helyrehozni sehogy se. Nem tudom megváltoztatni sehogy se. Egyszerre gyűlölöm saját magamat,és a világot,mert nekem nem jutott semmi boldogság ebben az életben. Nem voltam boldog sose. És nem tudok az lenni. Ti mit gondoltok az öngyilkosságról? Gyávaság vagy bátorság?
2019. márc. 14. 16:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Nehogy megadd nekik azt az örömöt hogy öngyilkos leszel. Inkább csinálj hasonlót mint a filmen Monte Cristo grófja. Meglásd, az lesz az igazi öröm az életedben.
2019. márc. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hát bizony, aki kívülről, mástól várja, sőt elvárja a boldogságot, az így jár. Sokat kell tenni azért, hogy valaki boldog legyen, de nem szabad másra ráakaszkodni.
2019. márc. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én is sokat gondolkoztam/gondolkozok rajta. Szerintem egyfajta bátorság, hogy valaki véget mer vetni az életének, de inkább gyávaságnak találom, túl egyszerű az az út! Nem szabad hagyni, hogy a gondolatból cselekedet legyen! A saját életedért te vagy a felelős, nem más, ezt nekem is el kellett fogadnom, hiába ők lökdöstek el a szakadékig, ha az utolsó lépést én teszem meg. Találj valamit, amit élvezel, zene, sport stb. Társas lények vagyunk, igaz, de ennek van egy határa, bővísd ki, legyél önmagad ura, legyél a saját magad támasza, csak magadban bízz, találj önmagadban örömöt, mert ott van!
2019. márc. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Keress érdekes hobbikat, költözz el onnan (ha megteheted) ahol ismernek, kezdj új életet máshol, ahol nem ismernek és az lehetsz, aki lenni szeretnél.
2019. márc. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is hasonlót érzek, de mégis más. Nekem megvolt itt egy rövid időre minden. Voltam szerelmes, volt egy rövid ideig párkapcsolatom, és abban a pár hónapban azt éreztem vezet valahova az életem. De az önzőségem, és függőségem tönkretett mindent. Inenn viszont nem tudok felállni már. Egyszerűen nincs miért. Megint drogokba menekültem, de végleg kilépni én is félek. Pedig egyfolytában ezen gondolkodom. De érzem eljön az ideje, talán nem is olyan sokára. Addig is reménykedem hátha szerencsém lesz, és holnapra nem lesz semmi probléma ..
2019. márc. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Fiú, lány?
2019. márc. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Te depressziós lehetsz. Kérj segítséget egy szakembertől!
2019. márc. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is hasonló szituációban vagyok, azzal a különbséggel, hogy megértettem, az önsajnálat egy nagyon rossz stratégia. Senki sem fog megsajnálni, mert a gyengéket eltapossák. Ne legyél áldozat! Én rájöttem, hogy magamnak nem voltam igszán fontos. Most már én vagyok az első és aki bántani akar az megkapja a magáét.
2019. márc. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
18 vagyok,és fiú
2019. márc. 16. 07:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!