Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Felnőtt evészavaros nőként...

Felnőtt evészavaros nőként hova fordulhatnék?

Figyelt kérdés

Lassan 11 éve vagyok elszenvedője az anorexiának, később meg bulimiának, s jelenleg is az utóbbi kínzását viselem. Napjában többször...

Kevesen tudják, nem is sejtik, hiszen a küllemem nem enged erre következtetni, viselkedésem társaságban teljesen normális, kifejezetten pozitív visszacsatolások érkeznek barátoktól, munkatársaktól, idegenektől. Persze ez a színjáték ideig óráig lehetséges.

4 éve élek egyedül, párkapcsolatra gyakorlatilag alkalmatlan vagyok, a barátaimra nehezen szánok időt, s a szüleimet (akik egyébként mindent tudnak) sem látogatom túl gyakran, hiszen rosszul érzem magam előttük.

Szóval ez a végletes állapot, a titkok, a bűntudat, az önutálat széthasítja a lelkem, s a fájdalom lassan végez velem. Szükségem lenne a segítségre.


Azt hiszem nem fogom sokáig bírni.


25 / N



2019. márc. 14. 18:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben elmondanám a háziorvosomnak, és tanácsot kérnék tőle. Ő sok mindenkit ismer, aki segíteni tudna neked.
2019. márc. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Pszichológushoz. Valószínűleg nem megfelelően meleg és odafigyelő családban nőttél fel, ahol egészséges önértékelésed alakulhatott volna ki.
2019. márc. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2019. márc. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Dr Lukács Lizát keresd meg.
2019. márc. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Tehát most inkább bulémiás korszakodat éled ?

Elsősorban lelkileg kell valahogy rendbe tenned magad.

Hiszen ez eredendően egy lelki betegség.

De figyelni kell arra hogy sok esetben a hánytatás sokkal több kárt okoz mint az éheztetés.

Ezt onnan tudom mert rengeteg külföldi illetve magyar fórumot olvastam ilyen témában.

Most látom hogy márciusi a kérdés...remélem azért már jobban vagy.

2019. máj. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!