Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kezd elegem lenni. Megőrülök?

Kezd elegem lenni. Megőrülök?

Figyelt kérdés

Már a sokadik skizofréniás kérdésem de nem tudok megnyugodni egyszerűen.. Hipochonder vagyok és annyit olvastam a skizofrénia után, hogy nem tudom eldönteni, hogy a tüneteket beképzelem vagy tényleg elment az eszem. Megkérdőjelezem a valóságot, a létet, hogy körülöttem mi van. Nem gondolom már lassan valóságosnak az egészet, az embereket. Olyan furcsa. Olvastam, hogy azthiszik mindenki átveri őket. Most egy ilyen gondolatmenet van bennem, hogy ez az egész egy átverés mindenki csak álcázza előttem, hogy ez a valóság. Ez miatt szorongok. Az elején a skizofréniától való félelmemtől szorongtam, mostmár azt kezdem gondolni, hogy az se létezik, ahogy semmi. Még csak gondolkodom ezeken de szerintem kezdem lassan elhinni, és ez mind abból indult, hogy elolvastam a tüneteiket. Irtózatosan megváltozott a valósággal az elképzelésem. Hangokat nem hallok vagy ilyesmik de már a pszichológusomban sem bízok amióta elolvastam, hogy a skizofrének sem bíznak az orvosukban.

Ilyenekre képes az agy, hogy ha beleásom magam egy betegségbe a tüneteket ilyen szinten átélem vagy kajak begolyóztam?



2019. márc. 15. 14:10
 1/6 Libers Pertz ***** válasza:
Kajak.
2019. márc. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Megnyugtató.
2019. márc. 15. 14:33
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mivel rágörcsöltél a témára, ezért bármire képes az agy, hogy előidézze azt, amit ismereteid alapján e betegségről gondolsz... Ez valószínűleg csak illúzió.

Pszichológushoz el tudsz menni tanácsot kérni.

2019. márc. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem golyóztál be! Az a helyzet hogy ez az egész valóban egy illúzió. Hamisan azt hisszük hogy a gondolataink vagyunk. Vagy inkább a gondolkodásunkkal azonosítjuk magunkat. Ezt a világot amiről azt "hisszük" hogy van, valójában csak gondoljuk. Mert mi lesz ez a világ ha meghalunk? Mit tapasztalunk akkor belőle? Vagyis ebből arra jutottam hogy ez a világ a képzeletünkben van. Mibennünk viszont emberekben van valami közös. Van valami egyszerű, és tiszta. Ez csak pusztán tapasztalás. Az emberek szerintem nem akarnak "átverni" mert ők sem tudják hogy álomvilágban vannak. Vagyis mind abban vagyunk. Együtt hallucináljunk itt ezt az életet. Az a baj ezzel hogy ebbe tényleg nagyon bele lehet folyni, és akkor az őrület határáig is el tud ez menni. Szerintem nem kell komolyan venni. Egy vicc amúgy is szerintem az egész. Arra kell kifejleszteni egy módszert hogy meg tudjuk fékezni a gondolataink viharát, mikor az már túl erőssé kezd válni. Csak megmaradni a tapasztalóként, gondolkodás nélkül. Ha ez megvan akkor jöhet bármilyen vihar. (De ez csak az én elmém hallucinációjának szüleménye. Ne vedd túl komolyan!)
2019. márc. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha akarod, meg tudod magad bolondítani. Én azt javaslom, hogy menjél el bicajozni, vagy sétálni, és ne a hülyeségeken gondolkodj.
2019. márc. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is hipochonder vagyok és pont emiatt olvastam el a kérdésed. Ne tudd meg milyen éjszakáim voltak, miután bioszból ilyen-olyan bőr alatt férkőző férgekről tanultunk. Minden óra után az aznapi tananyag férgei voltak a bőröm alatt és volt, hogy véresre kapartam. Szerencsére általában csak 1-2 napig tartanak nálam ezek, remélem a skizofrénián is túlteszem magam. Én annyira beképzeltem a dolgokat, hogy a szemem sarkából néha még látok is ezt-azt...
2019. márc. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!