Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichiáter nélkül meg tudom...

Pszichiáter nélkül meg tudom gyógyítani saját magamat?

Figyelt kérdés
Szerintem enyhe disszociatív személyiségzavarom van a sok traumától,főleg,hogy deperszonalizációs zavarom van már hónapok óta. Mivel tudnám meggyógyítanom magamat? hipnózissal lehetséges?

2019. márc. 16. 11:52
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
Sehogy.
2019. márc. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
62%
#1 vagyok, veletlenul ranyomtam. Szoval magadat sehogy nem fogod tudni, nem veletlenul vannak a szakemberek.Azzal nem is javasolt kiserletezni otthon, es magadat nem is tudnad. Pszichologust keress fel elso korben.
2019. márc. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Phoney ***** válasza:

Nem, és nincsenek olyan egyszerű trükkök, amikkel gyógyíthatók a személyiségzavarok.


Még ha elméletben ugyanannyit is értenél hozzá, mint egy pszichoterapeuta (amibe ugye éveket kéne beleölnöd), akkor is nagyságrendekkel rosszabb esélyeid volnának a megoldásra. Még a terapeuták se saját magukat gyógyítják, ha bajuk van.


Persze, vannak az emberi pszichének öngyógyító tendenciái, és ezek valamivel jobban működnek, ha megérted őket, de ez olyasmi, mint hogy egyesek a pestisből is kigyógyulnak maguktól, csak a többség belehal.

2019. márc. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sajnos nem! Ne halogasd, keress fel szakembert! Magunkba amúgy is nagyon nehéz ehhez hasonló dolgokat megoldani! Én is hosszú idő után vettem rá magamat, hogy elmenjek pszihoterápiákra is. Nem jutottam volna idáig, hogy napi szinten pánikrohamokkal küzdök, boltba úgy tudok bemenni, ha szinte végig rohanva szedem össze ami kell. Autogén tréningeket és relaxaciós zenéket hallgathatsz, hogy a stressz csökkenjen. Picit az is hátha segít!
2019. márc. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia :) Én is küzdök vele , de tudok egy pár jó tanácsot adni. Nyugodtan írj privátot.
2019. márc. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!