Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért hazudok magamnak?

Miért hazudok magamnak?

Figyelt kérdés
Úgy vettem észre, hogy az irigység, vagy az önbizalomhiány miatt mindig hazudok magamnak. Ha bárkivel találkozok, és tegyük fel okos az illető, elismerem, hogy okos, de azonnal elkezdem keresni a hibáit, hogy bebizonyítsam, én akkor is okosabb vagyok, vagy többet érek, mint ő. Pedig ez nagyon rossz tulajdonság, és szabadulni akarok tőle. Valóban intelligensnek tartom magam, de tudom, hogy sose leszek se tudós, se Nobel-díjas, szimplán értelmes vagyok. De miért nem elég ez nekem? Miért akarom folyton bizonyítani magamnak, hogy de én jobb vagyok? Hogy tudnék csak a saját életemmel törődni? Ha valamiben hibázok, akkor joggal gondolja akár egy butább ember is, hogy "na mégsem olyan okos,hiába diplomás, én jobb vagyok" . Viszont én kívülről tudom, hogy nem az, de ő hazudik magának, ezért lehet én is hazudok magamnak, hogy többre becsülhessem az életem...

2019. márc. 16. 16:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Gyakori, hogy olyan sikeresen hazudunk magunknak, hogy észre sem vesszük, és elhisszük készséggel. Ebből nagyon sok bajunk, betegségünk, akadályunk származik.

Te felismerted, zavar is - ez egy jó út az önmegismerésben való előrébb jutásban. és a szellemi fejlődésben. Magunkat kell "legyőzni". meghaladni.

"Aki másokat ismer, okos.

Aki magát ismeri, bölcs.

Aki másokat legyőz, erős.

Aki önmagát legyőzi, hős." (Lao Ce)

2019. márc. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg lelki fájdalmak ideiglenes elkerülése érdekében hazudunk magunknak, de ebből nagyobb problémánk lesz hosszútávon...
2019. márc. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Talán az is összefüggésben van a gondommal, hogy sokszor meg akarok másoknak felelni, és hozzájuk mérem magam, összehasonlítom magam velük. Pedig csak a saját életemmel, a saját céljaimmal kellene foglalkoznom...
2019. márc. 16. 17:10
 4/6 A kérdező kommentje:
Viszont mit tegyek ezek ellen? Hogy tudassam magammal, hogy igenis értékek vagyok, de közben nem élek álomvilágban.
2019. márc. 16. 17:11
 5/6 A kérdező kommentje:
Illetve, értelemszerűen könnyebb azt mondanom magamnak, hogy jobb vagyok, mintsem bevallani, hogy egy senki vagyok... Talán mégis jobb,ha ennyiben hazudok, de legalább boldog vagyok? Persze nem rugaszkodnék el a talajról, csak picit felszabadítana.
2019. márc. 16. 17:16
 6/6 anonim ***** válasza:

Én sosem éreztem azt hogy le kéne nyomnom valakit. Hanem ha okos emberrel találkoztam, akkor mindig tanulni próbáltam tőle. Még akkor is ha nekem diplomám van, neki meg csak 6 elemije. Akkor is adhatott bölcs tanácsot. Például olyat mondott hogy aki időt nyer, az csatát nyer. Arra értette, hogy ha a pénzem befektetem például bérbe adható dolgokba, akkor több időm lesz a saját életemre mert akkor nem gürizéssel kell megkeresnem azt. Az élet bebizonyította igazát. Magammal szúrtam volna ki ha "lenyomom", például hogy csak azért is napi 48 órát dolgozok csak hogy bebizonyítsam hogy nem neki van igaza.

A nővérem viszont ellent mondott neki mindig. Neki is adott jó tanácsot, például hogy jó helyre házasodjon, hisz szép lány. Erre hozzá ment egy alkoholista csavargóhoz, aki később sem dolgozott soha. A nővérem az évek során korán beleöregedett, majd a fickó elvált és vitte fél vagyonát. A nővérem maga vallotta be hogy mekkora hülye volt. Megérte nem hallgatni az okos szavakra? Dehogy érte meg. A fickónak persze megérte, munka és munkahely nélkül lett egy vagyona.

2019. márc. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!