Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 1hónapos szteroid (Medrol)...

1hónapos szteroid (Medrol) kezelés után hetekig nem tudtam aludni semmit, ezért a pszichiátertől kaptam Parnessant, hogy tudjak aludni.1db-ot vettem be (7,5mg), viszont teljesen leszedált és már 3hete nincsenek érzéseim. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A kérdésem: Lehetséges,hogy 1db tabletta beszedése egy életre tönkretett?Visszajohetnek még valaha az érzéseim?

2019. márc. 16. 20:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Fizikai érzésekre gondolsz, vag azt mondod, hogy érzelemmentes lettél?
2019. márc. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Érzelemmentes lettem.
2019. márc. 16. 21:36
 3/7 A kérdező kommentje:
Fizikailag is.Hol van a Soul-os válaszadó,eltűnt a kommentje és hasznosnak tűnt?
2019. márc. 16. 21:49
 4/7 anonim ***** válasza:

Eléggé valószínűtlen, hogy 1db Parnassantól tűntek el az érzéseid. Szerintem inkább a szteroidkezelés zavarhatott be:

"Viselkedészavarok, pszichés tünetek

• A már meglévő pszichés tüneteket, problémákat súlyosbíthatja a tartós szteroid kezelés, ezért is fontos a beteg kórelőzményének pontos ismerete. Érzelmi hullámzás, eufória, depresszió, öngyilkossági kísérletek fordulhatnak elő (korábban stabil személyiség esetén is). Nem ritka az alvászavar, kellemetlen álmok. Célszerű a szteroidot ezért a reggeli órákban bevenni. A pszichés tünetek a szteroid terápia befejezését követő 2-3 hét múlva fokozatosan abbamaradnak. "

2019. márc. 17. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem.A szteroidot már jó egy hónapja nem szedem.Nem tudom mit tegyek.Rivotril nélkül nem tudok már aludni vagy nyugton maradni.
2019. márc. 17. 11:59
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen betegséggel kezel a pszichiátered de az érzelemmentesség lehet a betegséged tünete is. Én a helyedben beszélnek vele, itt úgyse tudják megfejteni mi lehet a gond. De 1 db gyógyszer kizárt hogy ilyet okozzon.
2019. márc. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem a parnessant tehet róla. En is kaptam medrolt, be se szedtem amennyit elôírtak, annyira rosszul voltam. Nem tudtam aludni reggelig, a szívem erôsen dobogtatta. Mindezen felül allergia, aszthmára eleve szteroidos készitményeket szedtem 18 éves korom óta. Ugyanilyen mellékhatások voltak és ingerültség, kitörések, depresszió. Elôtte nyugott jókedvü voltam, családtagjaim teljesen kiakadtak ezen. Azóta már több éve csak kínai gyógynövényt szedek, és akupunktúrára járok idônként Prof. Yu-hoz,keleti pályaudvarnál van. Hova gyógynövényt próbáld ki, gyógyszertárba lehet kapni alvásra, erre nem lehet rászokni. Halgass meditációs hanganyagot, nekem régen az is segített. Mielöbbi gyógyulást!
2019. márc. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!