Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy aktív ember lehet depressz...

Egy aktív ember lehet depressziós attól, hogy passzivitásra van ítélve?

Figyelt kérdés

Apukám kórházba került, már hetek óta bent van és még újabb hetekig fog tartani. Nagyon megviseli lelkileg a bezártság és az, hogy passzivitásra van ítélve. Állandóan maga alatt van, illetve rövidebb periódusokra visszatér a megszokott jókedve, aztán újra magába zuhan.

Hogyan lehetne segíteni rajta? Elvileg van lehetőség pszichológus segítségét igénybe venni a kórházon belül (én ezt határozottan javasoltam neki). Mit lehetne még tenni ezen kívül?


2019. márc. 17. 21:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Bevinni neki egy laptopot, hogy legalább internetezhessen, vagy kezdjen megtanulni kötni és kezdjen neki egy pulóvernek.
2019. márc. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Már vittem be laptopot, telepakoltam filmekkel, játékokkal, vettem mobilnetet. Eleinte feldobta, de már nincs hozzá kedve...
2019. márc. 17. 21:54
 3/5 anonim ***** válasza:
Mi a hobbija, mi érdekli? Autók, barkácsolás? Venni neki egy rakat magazint, könyvet, olvasson, tanuljon.
2019. márc. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Horgászás... Most letöltöttem egy rakat horgász videót, mert azokat szereti nézni. Az előző kórházban a horgász szobatársak sokat javítottak a hangulatán, de most nincs ilyen, maradnak a videók.
2019. márc. 17. 23:45
 5/5 anonim ***** válasza:
Nemcsak a passzivitástól, hanem a betegségtől, a kiszolgáltatottságtól, az idegen környezettől, a magánytól, a rossz kajától. A pszichológus is jó ötlet, ha elfogadja. A kórháznak nincs kertje, ahova ki lehet vinni? Tud sétálni? Mi baja van? Látogasd sokat, vigyél neki, amiket itt felsoroltatok, meg házi kaját is, gyümölcsöt, látogassák meg a barátai, más rokonai is.
2019. márc. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!