Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Mentális egészség

A kérdés

Egy aktív ember lehet depressziós attól, hogy passzivitásra van ítélve?

Apukám kórházba került, már hetek óta bent van és még újabb hetekig fog tartani. Nagyon megviseli lelkileg a bezártság és az, hogy passzivitásra van ítélve. Állandóan maga alatt van, illetve rövidebb periódusokra visszatér a megszokott jókedve, aztán újra magába zuhan.

Hogyan lehetne segíteni rajta? Elvileg van lehetőség pszichológus segítségét igénybe venni a kórházon belül (én ezt határozottan javasoltam neki). Mit lehetne még tenni ezen kívül?

márc. 17. 21:25  Privát üzenet  

A válaszok
Bevinni neki egy laptopot, hogy legalább internetezhessen, vagy kezdjen megtanulni kötni és kezdjen neki egy pulóvernek.

A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont márc. 17. 21:42 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Már vittem be laptopot, telepakoltam filmekkel, játékokkal, vettem mobilnetet. Eleinte feldobta, de már nincs hozzá kedve...

# 2/5Időpont márc. 17. 21:54 Privát üzenet
Mi a hobbija, mi érdekli? Autók, barkácsolás? Venni neki egy rakat magazint, könyvet, olvasson, tanuljon.

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont márc. 17. 23:00 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Horgászás... Most letöltöttem egy rakat horgász videót, mert azokat szereti nézni. Az előző kórházban a horgász szobatársak sokat javítottak a hangulatán, de most nincs ilyen, maradnak a videók.

# 4/5Időpont márc. 17. 23:45 Privát üzenet
Nemcsak a passzivitástól, hanem a betegségtől, a kiszolgáltatottságtól, az idegen környezettől, a magánytól, a rossz kajától. A pszichológus is jó ötlet, ha elfogadja. A kórháznak nincs kertje, ahova ki lehet vinni? Tud sétálni? Mi baja van? Látogasd sokat, vigyél neki, amiket itt felsoroltatok, meg házi kaját is, gyümölcsöt, látogassák meg a barátai, más rokonai is.

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont márc. 24. 15:46 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Szeretem a pelenkát. Ezért néha örülök, néha pedig depressziós vagyok és rossz embernek érzem magamat. Ez miért van? És mit lehetne tenni ez ellen? Hogy ne mindig arra gondoljak,...
Én lehetek depressziós? Vagy csak lusta vagyok? MIT TEGYEK?
Egy depressziós embernek ingadozik a hangulata?
Depresszios lennék? Egyfolytába a jovon gondolkozom lehangolt vagyok es olyan gondolataim vannak hogy sokkal jobb lenne ha ongyilkos lennék barataim nincsenek es ugy érzem nem szamithatok senkire
Depressziós lennék?
Depressziós lennék? Mivel tereljem el a figyelmem?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Mentális egészség rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!