Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az alkoholtól lehet, hogy...

Az alkoholtól lehet, hogy valakinek teljesen elment az esze, meg magában beszél, képtelenségeket talál ki?

Figyelt kérdés

Apám, iszik, de nagyon durván részeg nem sokszor volt, de egész nap fröccsözik, meg pálinkázik.

Tiszta hülye lett, magában beszél, múltkor néztem, kint beszélt, meg mutogatptt valakinek, csak nem állt előtte senki... Meg ilyeneket talál ki, hogy drogos vagyok, beszedek mindent.. Családirtást rendez, megöl valakit...


Komoly, de még nem durva a helyzet. 70 éves.


2019. márc. 19. 14:39
 1/9 anonim ***** válasza:

Ja a pia az ilyen.

Láttam olyan alkeszt a korházi elfekvőben hogy galambnak hitte magát a saját nevét nem tudta az ember.

70 éves?

Max egy évet tippelek.

2019. márc. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Bizony lehet!

Anyósom ugyanez, beképzel dolgokat, nem létező személyekhez beszél.

Ő 20 éve alkoholista, a helyzet egyre rosszabb.

2019. márc. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én apám is alkoholista, ugyanez. Ő is magában beszél, és beképzel dolgokat. Múltkor telefonáltunk, én villamoson voltam, mentem haza, és gondolom, hallotta a háttérzajokat. Azt olyanokat talált ki, hogy én kihangosítottam, és a barátaim éppen kiröhögik, hogy miket mond... Meg egyszer meséltem neki valamit egy fiú haveromról, de semmi érdekeset, csak megemlítettem egy poénnál. Aztán két hét múlva mondta, hogy foglalt nekem és a barátomnak egy szobát... Van egy kártyajáték, amit speed-nek hívnak, még kb 10 évesen játszottam a legjobb barátnőmmel. 10 éves voltam, és azt találta ki, hogy a barátnőm rossz hatással van rám, mert bedrogoz, meg ilyenek... Nem normális.
2019. márc. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Sajnos egyre rosszabb, 6 éve nyugdíjas, addig viszonylag normális volt, mivel sofőr volt, nem is ihatott...


Napi szinzen elhangzik, hogy "bofa be, fogd be a szádat, agyonverlek, kikaparom a szemedet". Meg még pluszban meg is ver, nem csak mondja... Sajnos meg is vert párszor már. Leesett egy tányér, úgy fogták le már, mert már nem élnék.


De nagyon durván, mindent beképzel.


A legszomorúbb, hogy anyám nem veszi ezt észre. Én csak 21 éves vagyok...

2019. márc. 19. 17:13
 5/9 A kérdező kommentje:

Igen, mindenki hülyének néz, amikor mesélem ezeket, főleg a drogos sztorijait. Tipikus alkoholista.


Én csak hétvégén járok haza, bekapcsolom a tv-t, egyből jön: "kivel beszélsz, magadban beszélsz?" Meg "bolond vagy, bevitetlek a bolondok házába".


Sajnos én az elején ezt komolyan vettem, nagyon magamra, próbáltam rá hatni, hiába... Komolyan bárkinek meséltem, nem hitte el... Pedig minden a rphadt alkohol, és úgy látszik nem is egyedi eset...

2019. márc. 19. 17:59
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen, az alkohol maradandó károkat okoz az agyban, szétroncsol olyan szinapszisokat, amik nem alakulnak teljesen vissza.
2019. márc. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Észreveszi az Anyukád, csak nem mer vele szembenézni ezért eljátssza, hogy nem, ez is tipikus.
2019. márc. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem ez vicc, bármit mondok nem rosszándékból, egyből vérben forog a szeme és szájon verlek, ha mévegyuser mondasz valamit...


Most is krumplit főzök a következő párbeszéd játszódott le:


"ezt ne főzd tovább, mert szarrá válik".


Mondom nem válik "szarrá", még főzni kellene, mert nem lehet szétnyomni


"mit pofázol nekem, na mindjárt szájon töröllek" és úgy forogtak vérben a szemei, hogy rendesen megijedtem...


Nem normális, apróságokért véresre verne. Nem szólhatok egy szót se, nem mondhtaok semmit, nem dönthetek semmit.


Még az sincs "megengedve", hogy or oshoz menjek vagy elmenjek valahova... Vagy szimplán vágathassak pár centit a hajamból...


Komolyan mondom ez nem komplett. Ha barátom lenne, biztos, hogyegverne, mekkora churva vagyok. Egy szimpla körömlakkot nem engednek meg. A tampinért is churva vagyok és napi szinten átkutatja a cuccaimat.



Apám meg bármire képes, az utcán összver, lefog és telenyomkod valami tudatmódosítóval vagy az italomba kevert egy ideig nyugtatókat...


Tanulok még és nincs kiút, mert ha otthagynám, viztos hogy azon nyomban megölne. Aki képes volt úgy megverni, hogy eltörte az orromat...


Én csak azt nem értem, hogy mással nem ilyenek. Bármilyen apróságon behülyül és elgord mindennek és meg is verni, főleg, ha egyedül vagyok vele....

2019. márc. 21. 11:46
 9/9 anonim ***** válasza:
Enyém se normális, amikor vázolom milyen egyből azt kérdezik alkoholista-e, pedig csak egy gerinctelen pszichopata, aki nem mer inni, mert akkor lebukna azok előtt akik emberinek tartják. De nagyon hasonló terrorizálásokat csinál, mint ez a krumplis, és amikor 4 -6 éves voltam már akkor is ilyeneket csinált.
2019. márc. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!