Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valaki közeli kapcsolatba...

Ha valaki közeli kapcsolatba kerül egy nárcisztikussal, annál kialakul a szégyen?

Figyelt kérdés
Hiszen a nárcisztikus is azzal rendelkezik,mivel másokat hibáztat,így hogy ha a nárcisztikus hibáztatja az áldozatot mindenért,akkor az áldozat elkezdi saját magát hibáztatni. Mennyire gyakori ez?
2019. márc. 21. 09:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, milyen személyiség, és mennyire egészséges pszichésen. Ha tökös, és helyén van az önértékelése, akkor megszabadul tőle. Ha mondjuk egy szubmisszív, önmarcangoló, önbizalomhiányos típus, akkor nagy valószínűséggel az történik, amit leírtál.
2019. márc. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Bűntudat, vagy szégyen vagy mind a kettő, ilyen helyzetű embereket tudnak a legjobban kihasználni, meg úgy általában az kiszolgáltatott érzelműeket. Elsődleges céljuk a másikban ilyen állapot előhozása.


Vannak szakmák ahol nagyon gyakori a nárcisztikus személyiség, pl. pszichiáterek, pszichológusok közt is sok van, tehát ha ilyeneken gondolkozol, hogy segítséget kérj akkor is figyelj nehogy csak tovább ártsanak.

2019. márc. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen sajnos, meg kisebbségi komplexus is a végén kb. Kiszívja minden erődet. Sajnos én benne voltam egy ilyen kapcsolatban. Nagyon alattomosan elhitette velem, higy semmire nem vagyok jó és senki nem szeret és senkinek nrm kellenék és örüljek hogy ő mellettem marad. A végére már elájultam pszichés alapon mindenhol. Menekülni kell az ilyen embertől mert mentálisan teljesen tönkretesz. 1 év volt mire felepültem utána. De már nem haragszom rá. Sajnos én voltam a buta a naiv és aki megsajnálta mindig. Az első jelnél ott kellett volna hagyni nem remélni, hogy megváltozik. Sosem változnak meg!
2019. márc. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Anyám ilyen. 8 éves korom óta utálom magamat, folyamatosan szorongok, keresem a szeretetet, nem kapom meg. Rengeteg ember vesz körül, de boldogtalan vagyok, mert neki nem tudok megfelelni. Szóval, igen, ha sokat vagy a közelében ilyen embernek, akkor menekülj!
2019. márc. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!