Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Zavar ha más jobb nálam, és...

Zavar ha más jobb nálam, és kihozza belőlem a rám amúgy nem jellemző irigységet? Hogy küzdjem le?

Figyelt kérdés
Nem vagyok buta ember, mégis képes vagyok depresszióba esni, ha felismerem, hogy egy nem híres, hozzám közeli ember bármiben is jobb. Ilyenkor mindig keresem miben vagyok jobb nála én, és ez már lassan megőrjít. Pedig tudom, hogy mindig lesznek nálam jobbak, valószínűleg sosem leszek Presser Gábor szintű zenész, vagy Nobel-díjas tudós. Eddig tudtam magammal foglalkozni, a saját kis céljaimat teljesítettem, de most nem tudom kizárni más életét, és az ebből eredő féltékenységet és irigységet. Pedig ez nagyon rossz tulajdonság, és szabadulni akarok tőle. Talán az önbizalom hiány okozza? Van valami tanácsotok?

2019. márc. 21. 19:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Próáld az EET-vel.
2019. márc. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azt kívánom hogy kapj meg mindent amit másoktól irigyelsz! De azzal az úttal együtt, amit a másik bejárt érte! ;) Nem irigykedni kell hanem tenni azért, hogy te ia elérd azt, amit a masiktól irigyelsz! ;) Szánalmas egy emberi tulajdonsag ez.
2019. márc. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ebbe nem mennék bele, ha lehet, senkinek sem könnyű az útja, de nem hinném, hogy az enyém sétagalopp lenne. Viszont fentebb írtam, hogy pont leküzdeni akarom a rossz tulajdonságom, tenni ellene.
2019. márc. 21. 22:24
 4/5 anonim ***** válasza:

Ésszel kell leküzdeni ha jön az érzés hogy féltékeny vagy akkor be kell kapcsolni az eszed és átgondolni hogy: miért is vagyok irigy? Minek vagyok irigy, amikor ez rossz érzést kelt bennem? Ha meg mégis irigy vagyok, akkor miért nem teszek érte hogy én is olyan legyek? Miért nem dolgozok többet hogy én is meg tudjam venni, ami a másiknak van? Miért nem vagyok azzal boldog és elégedett amim nekem van? Stb.

Magadban kell rendet tenni és akkor talán ritkul ez az erzés.

2019. márc. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem az önbizalomhiány miatt érzed ezt, kevésbé értékeled magad, és nem fogadod el. Mindenkinél van okosabb, ügyesebb, jobb valamiben, ezt tudomásul kell venni és örülni a másik sikerének, vagy annak, hogy ő tud valamit, te pedig nem. Te is biztosan jó vagy bizonyos dolgokban, ennek örülj, és adjon ez tartást neked.

Ahogy előttem írták, először magadban kell ezt kikutatni, hogy mi az oka a csökkentértékűségednek (gyermekkor, elismerés hiánya stb.), utána tudod kezelni az ebből adódó féltékenységet/irigységet.

2019. márc. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!