Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak, ha a céltalansá...

Mit csináljak, ha a céltalanság, és a depresszió miatt öngyilkos gondolataim vannak?

Figyelt kérdés

Már rég megtettem volna,ha a egy családtagom sem élne,tényleg nincs értelme az életemnek,ráadásul csak szenvedek feleslgesen az elfojtott rossz dolgoktól,amiket lenyeltem az évek során. Amit eltűrtem másoktól. Mellesleg már olyan céltalan az életem,semmi célom nincs.

Már rég lemondtam arról,hogy a dolgok jobbra fordulhatnak,mivel csak egyre rosszabb lesz minden. Pár éve volt egy mélypontom,azt mondtam magamnak,hogy jobbra fordul minden egyszer, igen kezdett jobbra fordulni,de most megint összedőlt minden. És egyszerűen már nem tudok ellenkezni az öngyilkos gondolataim ellen. Annyit küzdöttem ellene,hogy az hihetetlen. Pszichiátrián is voltam már,feleslegesen. Mit tegyek?


2019. márc. 22. 17:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Engedd el a rossz emlékeket. A gyötrő érzésekből csinálj emlékeket, tapasztalatokat. Racionalizáld a gyötrő dolgokat, értsd meg a miérteket, az okokat és a következményeket. Ha értelemmel ruházod fel az érzéseket, azok már nem lesznek annyira kiszámíthatatlanok, félelmetesek - nagyobb biztonságot adnak a jövőre.

Ezt az utat lenne célszerű járnod.

2019. márc. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Írj annak a másik 25nek akik ugyan ezt ki írják ide nap mint nap. Beszéljetek meg egy találkozót valami szép helyen. Vigyetek enni, inni valót és beszéljétek ki egymással a gondjaitokat. Szerintem sokkal jobb lesz utána.
2019. márc. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Vegyél 3 méter kötelet a praktikerben vagy fejezd be az önsajnálatot és kezdj valamit magaddal.
2019. márc. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!