Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Azt mondják sokan hogy vannak...

Azt mondják sokan hogy vannak olyan pszichológusok akikkel már az első 10 perc beszélgetésben olyan érzésük van mintha évek óta jó barátok lennének. Ezt hogyan tudnám én is megtanulni?

Figyelt kérdés
Ehez ajánlanátok valami könyvet vagy valamit?
2019. márc. 23. 13:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem lehet tanulni, főleg nem könyvből. Az összehangolódáson múlik minden, amikor én voltam pszichológusnál, mi is hamar jól kijöttünk egymással, talán azért is, mert csak pár évvel volt idősebb nálam. 2,5 hónap azt éreztem, hogy már a barátnőm.
2019. márc. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nos, én ezt egy kicsit másképp látom... valószínűleg azok, akik ezt mondják, nem csak a pszichológussal, hanem másokkal is így éreznek rövid idő után. Mert ilyen a kötődési mintázatuk. Ha neked nem ilyen, akkor pont a terápia tud megtanítani bízni valakiben, kötődni valakihez, ahogy engem is. Én egyáltalán nem éreztem úgy 10 perc után, hogy évek óta jó barátok lennénk a pszichológusommal. Elkerülő kötődésű vagyok, nem is érezhettem ilyet. Kötődni se nagyon tudtam - akkor még.

De a pszichológusom APRÁNKÉNT megtanított. Nem is tudom mennyi idő kellett hozzá, talán fél év... de aztán a világon az egyik legfontosabb ember lett számomra, és szerintem ez sokkal többet ér, mint az, amit láttam másoknál, hogy elkezdtek hatalmas lelkesedéssel járni, szinte "szerelmesek" voltak a terapeutájukba, aztán meg szépen otthagyták az egészet...

Szóval kötődni könyvekből nem lehet megtanulni (én is próbáltam :) ). Egy jó terapeutával viszont meg lehet tanulni - idővel! És ha a terapeutáddal megtanulod, akkor másokkal is menni fog - és ez a kötődés sokkal mélyebb, szorosabb, mint az, amit 10 perc után élnél át. Sokkal!

2019. márc. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2-es, és akkor hogy szoktál le a terapeutádról?
2019. jún. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!