Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha nem látom értelmét élni,...

Ha nem látom értelmét élni, akkor mitévő legyek?

Figyelt kérdés

Látszólag tökéletes életem van, szép vagyok, okos, sikeres, sokan szeretnek és szeretnének rám hasonlítani. Nincsenek anyagi problémáim, azt csinálom, amit elvileg szeretek, sikeres is vagyok benne. Sokáig sorolhatnám még, hogy mennyire kiváltságos helyzetben vagyok sok szempontból. Mégis azt érzem, hogy semmi nem tesz boldoggá. Több mint fél éve szakítottunk a volt barátommal, ő már azóta mással van, én mégsem tudom magam túltenni rajta. Nem merek nagyon erről másnak beszélni, mert szégyellem, hogy még mindig nem tudtam túltenni magam rajta, pedig nagyon csúnya vége lett, de 3,5 évig voltunk együtt. Többször voltam már pszichiáternél és mindig megállapítják, hogy nincs különösebben nagy bajom, most pszichológushoz kaptam időpontot. Legutóbb azt mondták borderlineom van, de az sem vészes, nem kell gyógyszerrel se kezelni. Nem tudom, mindig valahogy úgy sikerül előadnom magam, mintha nem lennék borzasztóan rosszul. Ehhez még hozzáadódik, hogy tényleg ránézésre minden tekintetben nagyon szerencsés vagyok, mások el se tudják képzelni, hogy ilyen élettel hogy lehet, hogy ne akarnék élni. Ehhez képest minden reggel sírva megyek dolgozni vagy iskolába, sírva alszom el és napközben is sokszor sírok. Ez megy több, mint fél éve. Ősszel volt egy öngyilkossági kísérletem, de sajnos nem jött össze. Nem is igazán értem minek maradtam meg, ha azóta egyszer sem voltam igazán boldog. Annyira boldogtalan vagyok, hogy fizikai fájdalomként élem meg, sőt sokkal jobban fáj, mint bármilyen testi fájdalom.

Nem tudom azonban azt eldönteni, hogy amit gondolok reális-e, hogy tényleg meg akarok-e halni, vagy van esélyem még arra, hogy egyszer újra boldog legyek. Mert ha sosem leszek az, akkor akármilyen csodás életem van, akármennyien is cserélnének velem, semmi értelme élnem, mert csak szenvedek. Azt érzem, hogy történhetne bármi az életemben, engem semmi nem tud már boldoggá tenni.

Eddig azt gondoltam, hogyha újra összejönnék a volt barátommal, akkor rendbejönnék, de már ebben sem vagyok biztos, mással viszont egyszerűen nem tudom elképzelni az életem, elborzadok a gondolattól is, hogy mással kelljen lennem.

Sok mindent próbáltam, passziváltam félévet, visszamentem egyetenre, dolgoztam, nem dolgoztam, egészségesen eszek, sportolok, alkotok, mentem bulizni, ittam sokat, drogoztam is, cigiztem, orvosnál is voltam többször, volt, hogy kaptam gyógyszert is, gyülibe is járok, bár nem vagyok nagyon vallásos, de szeretnék hinni. Kifogytam az ötletekből, de semmi nem segített. Semmi nem mulasztja el ezt a belső fájdalmat, nem akarom sajnáltatni magam, de nem tudom másképp mondani.

Van még valami teendőm, vagy már tényleg mindent megpróbáltam?


2019. márc. 24. 00:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

1 biztos.. az ido mindent megold, kozhelyes de igaz. Adj idot magadnak fel ev az nem sok szakitas utan... a testverem mar 1,5 eve “gyaszolja” a kapcsolatat ami borzaszto volt es tul van rajta most mar viszont meg nem talalt olyat akivel tudna lenni. Mert ido kell.

Szerintem szimplan magad alatt vagy. Mert aki depresszios vagy megakar halni nincs annyira tisztaban hogy o milyen jo kivul belul... ez atmeneti

2019. márc. 24. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Nemtudom hany eves vagy de ha a tini korszakodat eled akkor ez egesz normalis probald meg hogy raszorulokon segitesz el mesz allatmenhelyre vagy oreg otthonba vagy hajlektalan szallora stb segiteni hasznosan toltod a depis idoszakot es egy ido utan tul is lepsz rajta. De erdemes tobb orvoshoz elmenni elofordul hogy hibaznak.
2019. márc. 24. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Illetve szoktam hálanaplót is vezetni, igyekszem minden nap leírni 3 dolgot amiért hálás vagyok, fel szoktam írni milyen jó dolog történt velem aznap, szoktam meditálni, sosem vonok meg magamtól semmit amit megkívánok, mindent megveszek magamnak, hátha attól boldogabb leszek. Igyekszem minden nap valamit tenni valakiért. Még imádkozni is szoktam. Inspiráló cikkeket, idézeteket és könyveket is szoktam olvasni. Igyekszem eleget aludni bár ez sokszor nem sikerül, mert nagyon nehezen alszom el emiatt a sok kínzó gondolat miatt. Szívesebben lennék alkoholista vagy drogfüggő, mert akkor legalább lenne valami ami boldoggá tesz ideiglenesen, de egyiket sem élvezem. Van otthon macskánk is, vannak testvéreim is, bár ők eddig nem foglalkoztak nagyon velem, de most már velük is kezd jobb kapcsolatom lenni. Ezek jutottak még eszembe amiket csinálok.
2019. márc. 24. 00:52
 4/12 A kérdező kommentje:

21 éves vagyok egyébként, tini korszakból már azért szerintem kinőttem. Csak azon gondolkozom, ti nem féltek attól, hogy egyedül maradtok? Vagy hogy az akivel együtt vagytok, összeházasodtok és leéltek rengeteg évet együtt egyszer csak elhagy? Akkor mi értelme volt az egésznek? Mármint most tényleg, ha egyedül halnátok meg nem gondolnátok, hogy nem volt értelme az életeteknek? Vagy hogy hazugságban éltetek le valakivel x évet? Nem az lenne az élet értelme, hogy megtaláld az igaz szerelmet, akivel boldog vagy és megbízol benne? Mármint nem ez a fő cél az életben? Lehet csak én vagyok ilyen szélsőséges gondolkozású, de sok 40+-ossal találkoztam már akik egyedül vannak és rossz rájuk nézni, olyan boldogtalanok. Komolyan nem értem, belőlem annyira hiányzik ez a mindenáron élni akarás, ha ennyire rosszul érzem magam, akkor nem látom értelmét élni, egyszerűen teljesen fölöslegesnek tartom.

Természetesen tisztában vagyok vele, hogy másnak nálam sokkal nagyobb problémái vannak, mint nekem, tudom vannak ennél sokkal rosszabb szituációk, fiatal vagyok még, előttem az élet stb. De őszintén szólva egyszerűen nem látok rá rációt, hogy boldog párkapcsolatban tudjak élni valakivel, akiben megbízok. Egyszerűen a tapasztalataim miatt nem tudok már megbízni senkiben. Akkor meg már automatikusan vakvágányon van minden jövőbeni kapcsolatom, ha egyszer képes is lennék valaki mást szeretni. Anyámmal is egy hete közölte apám, hogy már 7 éve nem szereti, fogta magát és elköltözött egy nőhöz akivel a neten ismerkedett meg. És ez egyáltalán nem ritka eset. Velem is amit művelt a volt barátom annyira tönkretett lelkileg, inkább nem is taglalnám. Pedig őt aztán a világon a legjobb embernek tartottam. Úgyhogy innentől kezdve ha még ő is ezt megtette velem, akkor bárki megteheti és meg is fogja tenni, hogy elhagy.

2019. márc. 24. 02:03
 5/12 anonim válasza:
Emberke. Ezért ne legyél öngyilkos. Én pont az ellentéted vagyok minden tekintetben. Egyszer volt olyan hogy 9 hónapig jártam egy kúúrrvával. Utólag derült ki hogy kúúrrva, és a egész családja az, de mindegy. Elhagyott. Volt egy rövid kis idő hogy százezreket költhettem el, havonta, nem érdekel hogy el-e hiszitek vagy sem. (ma meg egy albérletbe vagyok egy fogyatékos, bár nem pénzéhes nővel, igaz, dolgozik helyettem is:) Na amikor elfogyott a pénz, szakított velem a kúúrrrvácska. Bár lehet hogy a szintén kúúrrva nővére mondta neki ezt, mindegy. Arra a három hónapra még ma is emlékszem. Végül is lélegezni sem tudtam, és úgy sírtam mint egy nő, annak ellenére hogy elégé agresszív természet vagyok+bunkó. De ebből levontam egy tanulságot: csak hivatásos kúúrrrvákal szabad kapcsolatot építeni. Ők legalább elárulják hogy kúúrrrvák. És tök jó mert minden héten, két hétbe új nőd lehet. Ugyan tényleg erős tud lenni a dolog szakítás után, de ezért nem érdemes baromságot csinálni. Inkább menj el, utazzál. Annyi szép hely van és mindenhol találni pénzéhes nőket. Írtad hogy azon gondolkodsz hogy igyál-e.. Ha elkezdesz inni akkor véged lesz. Én belekóstoltam még régen(amikor apuci szponzorálta a kis életemet:) a narancsos-vodkás italkába. Végül is magamtól nem tudtam volna abba hagyni, olyan volt. És őszintén szólva jó volt. Senkit se bántottam, nem ordítoztam az utcán, csak ittam, dugtam és aludtam. Tehát tömören: élvezd a kis életedet amíg lehet. Költs annyit, amennyit csak bírsz. Mindössze csak egyre figyelj: vannak kedves bőrbe bújt farkas kúúrrvák, akik ahogy elfogy a pénzed, már mennek is tovább a réten.
2019. márc. 24. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Keresd, amíg meg nem találod, más úgysem fogja helyetted megkeresni.
2019. márc. 24. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
2019. márc. 24. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Azt ugye tudod hogy a boldogsag embereknel nem egesz nap van a nap 24 orajaban hanem pillanatokban. Szoval ha minden nap mondjuk van 1 pillanat mikor boldog vagy akkor neked mar jo eleted van.... hajszolod a boldogsagot feleslegesen mert folyamatos boldogsag nincs.

Lehet nem a boldogsag a jo szo amit keresel.

2019. márc. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

8+

Viszont abban egyetertek en tartok attol hogy meghal valaki aki fontos ilyesmi.

De en is nagyon sokat csalodtam emberekben baratokban haverokban... viszont nem vesztettem el az osszes emberben a bizalmam mert vannak olyanok mint mi pl rengeteg csak emellett sok a kocsog ez van.

Es szerintem a depressziodat erosen befolyasolja hogy a szuleid kulon mennek es ilyen kocsog modon kozolte apukad anyukaddal hogy mi is a helyzet.. de legalabb kozolte. Keresd inkabb a pozitivat mindenben es ne a boldogsagot. Jobban jarsz.

2019. márc. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Környezetváltozás :)
2019. márc. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!