Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek pszichopata...

Szerintetek pszichopata lennék vagy csak düh?

Figyelt kérdés

Járok másfél éve terápiára pszichiáterhez, pontosan nem mondta el, mi a diagnózisom. Mindig arra hívta fel a figyelmemet, hogy nem beszélek érzelmekről. Azonban túlérzékeny vagyok, minden apróságon elsírom magam, de ami leginkább hozzám visszavezethető. Egyszer kötődtem egy emberhez, sajnáltam, meg akartam óvni, éreztem, hogy szeretem. Egy bántalmazó anya mellett nőttem fel, gondolom ez volt rám ilyen hatással, pl h hörcsögöket kínoztam, szerettem néznj, vagyis izgatott, ahogyan szenvednek, és elrontom az ő kis nyugodj életkéjüket. Máskor elsírom magam, ha bármilyen állatkínzást látok. Most már 22 éves lány vagyok, teljesen normálisnak tűnök, az ilyen dolgokat pedig eltitkolom, nimcs belelőlük csak kettő: van az ismerősömnek egy lánymacskája, akit ilyen cicamentő helyről hozott el,de teljesen traumatizált volt az állat. Azóta szerencséje lett a kis piszkonak, nagyon jó dolga van. Meg sem fordult eddig a fejemben ilyen, de úgy megverném és terrorban tartanám, hogy nehogy azt higgyje neki már jó. De mindig arra gondolok, hogy csak a düh beszél belőlem, sose tennék ilyet! A másik dolog pedig, néztem egy filmet az egyik barátnőmmel, ott elrabolták a csajt, és erőszakolták, én pedig nagyon élveztem.

Mi lehet velem a baj?


2019. márc. 24. 02:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Maximum szadista vagy,nem pszichopata. Egy pszichopatának nincsenek érzései,de saját magukkal szemben lehetnek erős érzelmei,csak mások felé nincsenek. Tehát állat felé sem. Bántalmazó környezet miatt elkophat az empátia ideiglenesen,valakinek véglegesen. De visszatérhet.
2019. márc. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Első jól írta, a pszichopatának nincsenek érzései.
2019. márc. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Szexualitásban gyengéd vagyok, abszolút gyengéd, és ahogy olvastam neten, a szadizmusnak leginkább szexuális vonatkozása van, a testi/lelki bántalmazás iránti vágy más pszichés betegségeknek a tünete.
2019. márc. 24. 11:19
 4/9 anonim ***** válasza:
51%
A szadizmus azt jelenti,hogy boldogsággal tölt el mások szenvedése. A szexualitásban is van szadizmus,de minden másra is igaz ez.
2019. márc. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
“A szadizmus a parafíliák, régebbi néven perverziók egyik fajtája. Orvosi diagnózisként csak akkor beszélhetünk erről, ha szexuális vonatkozása van. Ha nincs, akkor pusztán az erőszak iránti vágy nem nevezhető szadizmusnak - a testi és/vagy lelki szenvedés okozása más mentális zavaroknak is része lehet. Ez a kifejezés tehát tulajdonképpen azt takarja, amikor valakinél olyan szexuális vágy és késztetés áll fent, amelyhez a másik személy nem járult hozzá, neki jelentős testi vagy lelki szenvedést okoz, miközben a szadista személy szexuális örömöt és kielégülést él át.“ házipatika
2019. márc. 24. 11:25
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem tűnik jónak a házipatika definíciója. Bár elég nehéz olvasmány, de ha mélységeiben érdekel a szadizmus, akkor ajánlom: Erich Fromm - A rombolás anatómiája

De hidd el, hogy nem csak a szexualitásra vonatkozik. Sőt, gyakori az is, hogy közben az illető nem is képes szexuális kapcsolatot létesíteni, mert valami gátolja benne, pl. lelki eredetű impotencia.

2019. márc. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát, megijedtem magamtól, mert elkezdtem bántalmazni a macskát, pont alkalmat ragadtam, mert olyat rágcsált amit nem lett volna szabad, és adtam neki két ütést, meg a kulcsoktól fél, szóval azt csörgettem. Elbújt a szekrény alá. Olyan érzésem van, hogy utálom azt a macskát, de nem tudom, miért. Az pár napja alakult ki :( korábban úgy bújt meg én is hozzá. Élveztem, de most szorongok, hogy mi van velem.
2019. márc. 24. 18:39
 8/9 anonim ***** válasza:

Irigység, düh, dühből fakadó agresszió... Nem vagy pszichopata. Irigy vagy a macskára, mert ő is rossz környezetből jött, mint te, csak most neki hirtelen "arany élete" lett, gondolom, neked meg nem.

Amúgy én is ilyen / hasonló vagyok sajnos, ismerem az érzést.

2019. márc. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia 17F vagyok és nekem is hasonló gondom van
2019. márc. 31. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!