Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbeteg vagyok?

Baranyai Máté András kérdése:

Pánikbeteg vagyok?

Figyelt kérdés

Körülbelül fél éve kezdődtek a tüneteim. Mentem autóval a barátnőmért amikor hirtelen elkapott egy zsibbadó megsemmisülés érzés, azt hittem meg fogok halni, félre kellett állnom, és szólni egy embernek hogy segitsen, az az érdekes amint velem volt hirtelen jobban lettem. Vártunk egy 15 percet, elindultam és utána egyből rosszul lettem megint. Hívtam anyámat, de remegett a kezem és beszélni nem tudtam. Azóta minden nap délután 6 fele, főleg munka közben meg vezetés közben érzem hogy jön ez az érzés. Néha el tudom nyomni de 2 hetente előjön és borzasztó, szinte érzem ahogy meghalok, de aztán nem tortenik semmi. Egyik rosszullétnél bementem a sürgősségire, ahol ekg mellkas rontgen vervetel után azt mondták szorongok, voltam neurológusnál, az is azt mondta szerinte a szorongástól van. Van valaki hasonló cipőben? Mi segithet, pszichoterápia?

Előre is koszi a valaszokat



2019. márc. 25. 10:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen ez lehet, hogy az. Menj el pszichológushoz és beszélgess róla vele. Meg lehet hanyagolni kéne a vezetést, akár balesetet is okozhatsz így.
2019. márc. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Pontosan ugyanilyen rohamaim voltak nekem is. Egy idő után már nem is mertem vezetni. Aztán rosszabb lett, már nem csak vezetés közben jött, hanem bárhol, bármikor.

És igen, a pszichoterápia segített, évek óta semmilyen rohamom nem volt.

2019. márc. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Még a vérnyomasod és.vércukor szinted érdemes.ilyekor ellenőrizni. Ha az is oké akkor sajna pánik. Ismerős az érzés. Nekem is van. Én már letojom. Mivel sokszor munka közben jön rám. Nem hagyhatom abba folytatni kell.....van hogy elmúlik van hogy szenvedek egész nap.
2019. máj. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Azóta voltam holter ekg-n meg szívultrahangon. A doki azt mondta negatív a lelet, bár volt pár extrám, 12 db 24 óra alatt, meg 3 aszisztóliám ami 2.5 mpnél tovább tartott, de azt mondta azzal nem kell foglalkozni
2019. máj. 3. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!