Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetek borderline, ha soha...

Lehetek borderline, ha soha nincs olyanom, hogy egyszer gyűlölöm és egyszer szeretem? Én folyamatosan idealizálok random embereket.

Figyelt kérdés

Sőt, inkább pont az a baj, hogy annyira tapadok, hogy akármit tesz velem, akkor se utálom, hanem rajongok, bagatellizálom a hibáit, a vélt vagy valós pozitívumait felnagyítom, stb.

A többi tünet stimmel. Persze elméletben tudom, hogy abból a bizonyos tünetlistbából nem kell mindegyiknek meglennie, de annyira ezzel azonosítják az emberek a borderline-t, hogy nem tudom, elbizonytalanít...



2019. márc. 25. 15:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Akkor ez egy "fél borderline"... Komolyra fordítva a szót: nem, nem lehetsz. A borderline személyiségzavarosok egyértelműen ambivalensen kötődnek, szinte órára pontosan kiszámítható időszakonként váltakozik náluk, hogy hogyan éreznek az iránt, akihez kötődnek. Ez a tipikus gyűlölök és szeretek mintázat.

Ettől függetlenül a te kötődési stílusod is kórosnak számít, de nem csak az ambivalens kötődés lehet kóros.

2019. márc. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok stopperóra, hogy időre váltsak. Nekem kell hozzá valami külső történés. De ez nem túl nagy, egy rossz szó is elég, de fordítva is
2019. márc. 30. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!