Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van értelme úgy az életnek,...

Van értelme úgy az életnek, hogy senki nem szeret, senkinek nem vagy fontos? Milyen fajta boldogságot lehet így találni?

Figyelt kérdés
Csalódtam az emberekben és esélyt sem látok arra, hogy bárkiben megbízzak. Nem csak párkapcsolatról van szó,bármilyen emberi kapcsolatról. Nem tudom milyen értelme lehetne így az életnek,teljesen egyedül. Félek...kilátástalannak látok mindent

2019. márc. 26. 10:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ez sajnos a te hibád... Tudni kell bízni a csalódás után is. Ha nem teszed, esélyt se adsz annak a kevés jó embernek, hogy megismerjen. Én is sokat csalódtam. Mégis lett feleségem.
2019. márc. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Jó neked. Nem tudom hogy kell bízni. Az ember belefárad a sok pofonba.
2019. márc. 26. 11:00
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg pofont kaptam én is az emberektől de nem igazán tudott érdekelni. Nem fogja senki elvenni a jó kedvemet és a boldogságomat, csak mert ő gyökér.

Egyébként meg ott kezdődik minden, hogy te mennyire szereted magadat. Egyedül is jól kell tudnod magad érezni, a többi emberi kapcsolat utána következik csak.

2019. márc. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az utolsóval.
2019. márc. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Azt hiszem nem szeretem túlságosan magamat. Nem tudom ezen hogy lehet változtatni.....
2019. márc. 26. 11:41
 6/16 A kérdező kommentje:
Már félek az emberektől. Úgy érzem nem tudok nekik megfelelni, ők sem nekem és én sem magamnak. Ezért érdeklne, hogy hogy lehet viszonylag boldognak lenni nélkülük.
2019. márc. 26. 11:47
 7/16 anonim ***** válasza:

Üdv a klubban, testvér.

Talán akkor, ha találsz valamit, ami leköti a figyelmed és kifáraszt nap végére. Hobbi, munka, tanulás... Minden olyan, amit egyedül kell csinálni.

Jobb napjaimon (ami elég ritka) a tanulást tűztem ki életcélként. Rohadjanak meg az emberek. Nem kellenek. Magamat és őket is gyűlölöm. Viszont a tudomány, a technológia érdekel. Ezért azt tervezem munkát váltok, és ott egy-két évem úgyis arról fog szólni, hogy beletanuljak. Mármint nem egyszerű rabszolga munka, vagy iroda. Nem. Egy sokrétű feladatokat felvonultató, sok odafigyelést és háttér tudást igénylő munka. Amihez lehet, itthon is tanulnom kell. Tehát nem lesz időm és energiám azon meditálni, ki és hogyan árult el eddigi életemben. Ez jó lesz a cégnek és jó lesz nekem is.

Az ilyen magunkfajta emberi selejtek max így boldogulnak. Lekötik a figyelmüket valami olyannal, amit szeretnek, élveznek, többnek érzik magukat tőle, de nincs benne másik ember.

Szerintem ez lehet az egyik, ha nem egyetlen út.

2019. márc. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Akkor ott lehet a hiba hogy nem fogadod el és szereted magadat. Amig nem vagy tisztaban önmagaddal, nem vagy egyensúlyban addig az emberi kapcsolataid se lesznek túl rózsásak. Magadba kell nézned,át kell gondolnod mit nem szeretsz magadban/magadon és hogy tudnál ezeken változtatni. (Ha ez magadtól nem megy erdemes igénybe venni egy pszichológus segítségét is.) Így szép lassan kialakul benned egy egészséges önbizalom, önbecsülés és sokkal jobban fogod érezni magad a bőrödben és emberek között is. Más szemmel fogod nézni a világot hidd el. Hány éves vagy? Sosincs késő változtatni hosszú az élet és nem mindegy hogy éled le a hátralevő 20-30-40 evedet. Keress elérhető célokat, csinálj amit szeretsz és olyan emberekkel vedd körül magad akik szeretnek és elfogadnak olyannak amilyen vagy. A többi negatív embert meg ki kell zárni az életedből, mert csak megkeserítik azt. Szoval hajrá, van miért küzdeni! :)
2019. márc. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Utolsó: a negatív embereket már kizártam. Így nem maradt senki. Sosem volt senki akinek mehfeleltem volna. A szüleim sem szerettek. Meg is szabadultak tőlem gyerekkoromban. A nagypapám nevelt fel. De neki is csak a terjére voltam. Nem emlékszem, hogy valaha mondtak volna a szüleim egy jó szót is rólam.Pedig nem voltam se csúny se rossz gyerek, sok iskolát is elvégeztem, van rendes munkám, nem kértem sosem tőlük semmit. A párkapcsolataimban is csak kritizáltak. Pedig voltak hosszúak is 6 meg 7 éves kapcsolat. De nem tudtam megfelelni. Már 5 éve egyedül vagyok. És nem találkoztam senkivel aki minimális mértékben felkeltette volna az érdeklődésemet. És utánam is csak kevesen futkostak, hogy megismerhessenek.Nem is tudom akarom e egyáltalán. Persze békében, elfogadásban, szetetetben akarnám. De, hogy megint kezdődjön a folyamatos megfelelés.....ez nem hiányzik. Már 2 éve barátaim sincsenek mert csak kihasználtak és mikor én szorultam volna segítségre egyik sem volt sehol.

Utolsó előtti: pontosan mi az amibe belevágtál?

Azt hiszem csillagász már nem leszek. 🙁

2019. márc. 27. 09:02
 10/16 anonim ***** válasza:
Állatokkal is foglalkozhatnál, náluk (főleg a szocializált fajtáknál) tiszta, őszinte szeretetet lehet megtapasztalni.
2019. márc. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!