Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Torokszorítás, mandulafájdalom...

Torokszorítás, mandulafájdalom lehet a pánikbetegségtől?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

27 éves nő vagyok, 10 éve vagyok pánikbeteg. Megjártam már szinte az összes vizsgálatot, amit produkáltam, mind negatív lett. Most a torkom szorít, és a jobb oldali mandulám fáj picit (a jobb oldali amúgy is nagyobb mindig nekem, de csak épphogy látszik)

Ha iszom meleg teát, akkor jobb, szinte nem is fáj. Evésnél, nyelésnél nem okoz gondot, innen gondolom, hogy pszichés eredetű ez a tünetem is. Április 9.-ére kaptam időpontot a fül orr gégészeten, de addig nem tudom mi lesz.

Este, ha megnyugszom, akkor alábbhagy, amúgy meg egész nap érzem ott motoszkál bennem.

Most napközben nagyon furcsa érzés. Attól félek, hogy megfulladok. Mézet, fokhagymát, és strepsilset eszem eddig.

Tudom nem szabad beírni neten, hogy mi a baj, mert kapásból a rákot dobja fel. Gondoltam nézek ötleteket, hogy tudjam elhinni végre, hogy nincs semmi baj, de sajnos igen sok olyanba futottam bele, amibe nem kellett volna.


Köszönöm előre is a válaszokat!



2019. márc. 26. 14:56
 1/4 anonim ***** válasza:
A pánikbetegség képes bármilyen tünetet produkálni. Főleg akkor, ha egy érzékenyebb periódusodban előjön valami más dolog is, akkor képes ugyanazt elhitetni veled máskor is. Írod, hogy mindenféle kivizsgálásokon vettél már részt, de nem írod a pszichiátriát. Ha ott is voltál, mit állapítottak meg, illetve milyen gyógyszert kapsz? Igaz, jó a méz is, meg a fokhagyma is, de gyógyszer sem ártana. Tudod, én is pánikbeteg voltam, és csak kigyógyítottak...
2019. márc. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ott is voltam. Kaptam gyógyszert 2 fajtát is. (Hova és cipralex) a hova letompított, a cipralex csípett mart. Ott lemondtam a gyógyszerekről. Igyekszem fejben legyőzni, de most épp egy nagyon csúnya visszaesésem van. 2 évig semmi tünetem nem volt. Magamtól kijöttem.
2019. márc. 26. 17:06
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia Kérdező!

Nekem ugyan ez van annyi különbséggel, hogy a bal oldali mandulám fájt 5 hónappal ezelőtt, nos én voltam fej nyak MRIn semmit sem találtak. Sőt gyógyszert sem kaptam, mert azt mondták épp, hogy piros a mandulám. Sokszor azt hittem megfulladok, aztán elmúlt magától. Viszont 3 hete megint elkezdődött. Elkezdett fájni a mandulám megint a bal,volt hőemelkedésem 3 napig, azóta olyan minha fojtogatnának. Igaz nekem most már vannak más tüneteim is sajnos, köhögök és bedagadt az arcom a bal oldalon a fülem és az állkapcsom is fáj mellé, de csak ha eszek, akkor van enyhe fájdalom. 40 elmúltam soha nem voltam pánikbeteg viszont a mandulámmal már nagyon régóta baj van. Holnap megyek kivizsgálásra.

Jobb, ha nem olvasol a neten semmit ezzel kapcsolat szerintem, mert én szét stresszeltem magam 5 hónappal ezelőtt emiatt, azt hittem gégerákom van. :)

2019. márc. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Lehet tünet. Én is pánikbeteg voltam, nekem pszichológus segített, pedig olyan rohamaim voltak, hogy közlekedni sem tudtam miattuk, mert a legváratlanabb pillanatokban lettem rosszul úgy, hogy mozdulni sem tudtam. Ezt házilagosan nem lehet megoldani, de szakember tud segíteni!
2019. márc. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!