Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az nagyon gáz ha 18 éves...

Az nagyon gáz ha 18 éves korom óta antidepresszánst szedek? Most vagyok 26 éves!

Figyelt kérdés
Eddig szedtem több félét is és egyik se nagyon vállt be. De orvosom szerint kötelező szednem mert nem akarja hogy öngyilkos legyek. De ez gáz amúgy hogy már 7 éve szedek antidepresszánst?

2019. márc. 26. 19:33
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha hallgattam volna a dokikra, ha nem tűnik el az egyik, növöm ki a másikat (gyermek pszichiáter), akkor 16 éve szedném. 2x kezdtem újra, de aztán megint elhagytam. Közben történt ez meg az, elvesztettem a bizalmam az orvosokban (is), úgyhogy bár nagy szükségem lenne rá, nem megyek.

Ha szükséged van azokra a vackokra, inkább szedd mint lecsússz annyira, mint én. :) (hogy már fel se akarok mászni vissza oda, ahonnan leestem)


Noha azért az se megoldás, hogy örökké ezekkel mérgezd magad. Azért nem tesznek ám jót a szervezettel. Inkább keresd meg a kiváltó okot és szüntesd meg. Utána szerintem el lehetne hagyni a gyógyszert.

2019. márc. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem gáz valaki élete végéig szedi. Sőt vannak akiknek ennél durvább gyógyszereket is szedniük kell pl.antipszichotikumot. Ha majd az egyik beválik és tartósan jól leszel tőle akkor orvosi segítséggel elhagyhatod.
2019. márc. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
40%
A rendes személyiséged akkor nem is ismered, vagy sérült hisz folyamatosan be vagy gyógyszerezve fiatal korod óta.
2019. márc. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó. Te mennyi antidepi gyógyszert szedtél eddig?

Én már párat.

Nem torzítja a személyiséget és ha jól van belőve, nem kábít, nem leszel tőle zombi.

A hangulatingásokat viszont szépen megfogja, visszaadja az étvágyat, kiiktatja a szorongást és ehhez hasonló vacak fizikai tüneteket produkáló mentális bajokat. Ilyenkor van igazán lehetőséged önmagadnak lenni, nem pedig a rossz közérzet által torzulva élned. Tapasztalatból beszélek, mindkét utat ismerem.

1-es voltam.

2019. márc. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát, én már kiábrándultam belőlük. 2 év alatt 5 hatóanyagot próbáltam, sehogy semmi nem jó. Ssri, snri minden volt már. Nem fogom szedni. Nem azért, mert negatívan hatna, hanem mert sehogyan sem teszi. Meguntam. Xanaxxal elvagyok aztán csessze meg a doki
2019. márc. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Utolsó te tudod. Nálam 2 évig próbálgattak mindent mire megtalálták azt ami hat. Dokimmal megszálmoltuk 36 fele antidepresszáns van es nem veletlen. Az emberi agy annyira összetett h9gy nehéz kitalálni melyik receptorra ható gyógyszert kell adni. Meivel merni ezt nem lehet. De nálam megtaláltuk ami hat és azóta boldog és teljes életet élek! :) Néha érdemes kivárni ;)
2019. márc. 28. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem mákom volt, kétszer is megtalálták elsőre. Viszont az első két hétben nem volt változás, ki kell várni míg elkezd hatni a dolog, erre az orvos is jó esetben felhívja a figyelmet. Egy hónapig ne várj csodát.

Mint írtam fentebb, számomra nem volt számottevő és feltűnő a változás. Magamtól nem lettem instant jó kedvű, de a durva és irracionális lehangoltság és a fizikai tünetek eltűntek, így meg végül össze tudtam magam szedni és normális(abban) élni.

Vissza kéne mennem egyhez, most is nagyon kéne valami bogyesz... Csak hát na. Kár hogy egyéb dolgok miatt elvesztettem bennük a bizalmam. :/

2019. márc. 28. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tudom, 6 hét. Nem vártam semmilyen csodát. Legalább 2 hónapot adtam annak, amelyik nem volt elviselhetetlen a mellékhatások miatt
2019. márc. 28. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!