Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy depressziós ember mennyi...

Egy depressziós ember mennyi ideig bírja magába fojtani a dolgokat? Mi lesz ha egyszer nem tudja majd magába fojtani?

Figyelt kérdés

Egyik osztálytársam és nagyon jó barátom depressziós. 18 éves fiú, otthon is vannak problémák (család, szülők, válás, veszekedés). Látni rajta hogy nem a régi, totál negatív, lehangolt, semmi nem érdekli őt.

Meg is mondta, hogy napközben amíg suliba van semmi gond nincs, sok haverja van meg minden, ők elterelik a figyelmét.

De az otthonléttől, egyedülléttől meg tudna bolondulni. Pont ez végett iszik, néha gyógyszerezik. Magába fojt minden problémát.

Azt mondta nem tudja meddig bírja így, egyenlőre még bírja, aztán hogy ez után mi lesz magasról lesz-//-arja.


Meddig bírják ezt az emberek? Mi lesz ha összeomlik?



2019. márc. 27. 21:30
 1/4 anonim ***** válasza:

azaz, vagy összeomlik, vagy magába zuhan és amolyan minden semleges -állapot alakul ki, és semmi se fogja érdekelni.

hát nem ártana akkor vkinek bezsélgetni vele pl ... nem jó ez így pont 18 évesen.

2019. márc. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nalunk is eleg szar abbol a szempontbol, hogy mindenki be van fordulva, es ezt meg nem figyeltem kivulrol. Lehetoleg valtoztatni kell pozitiv iranyba, kell valami ami kimozdit.
2019. márc. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A depresszió elfojtást jelent.
2019. márc. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
34%

#3: Úgy van. És amikor már visszafordíthatatlanul súlyosbodnak a dolgok, abból lesz a skizofrénia, gyengeelméjűség, szellem- és jellembeli torzulás.

A kimondatlan, saját magunkon levezetett negatív emóciók később szervi tüneteket is produkálnak. Az illető beteges lesz, majd szépen lassan leépül egy őrültté, ha nem kap megfelelő segítséget.


Időben kell elcsípni ezeket a dolgokat, és nem szabad beletörődni, hogy éveken át fogva tartsanak.

Jelenleg én is küzdök hasonló dolgokkal. Viszont nekem még csak közeli barátaim sem élnek a környezetemben, akikkel napi szinten beszélnék. Amióta egy bizonyos intézményben tanulok, rettenetesen elszigetelődve és bezárva érzem magam, ahol az emberek minimálisan sem ismertek meg, és sajnos mivel mindegyiknek meg van a saját puszipajtás köre, nincs is erre igényük.

Ergo, nekem még haverjai m sincsenek, hogy eltereljék a figyelmemet.

Utoljára gimis/kollégistaként éreztem igazán felszabadulva magam.

Nem szégyen szakember segítségét igénybe venni... igen, tudom, a pszichológus nem minden esetben segít. Csak rajzoltat veled párat, meg kérdez néhány dolog, és kiszúrja a szemed egy diagnózissal, hogy “normális” vagy-e, vagy nem. A mentálhigiénés szakemberekben egy kicsit jobban bízom.

2019. márc. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!