Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet kezelni, ha a...

Hogyan lehet kezelni, ha a párod pánikbeteg/hipohonder?

Figyelt kérdés

Még nem diagnosztizálták, de amúgy teljesen egészséges, viszont néha bekattan valami neki, olyankor rosszul van, meg akar halni, orvoshoz jár, túl van minden létező teljes kivizsgáláson, mindig kiderül, hogy semmi baja. Akkor nyugi van egy darabig. Aztán jön a következő hullám. Rendes tüneteket produkál-vegyesen mindenféle tünetei vannak. A sürgősségin már névről ismernek minket. Ott kap egy nyugtatót, amitől rendbe jön.

Én mit tudok vele tenni, azon kívül, hogy megértően elviszem az orvoshoz?



2019. márc. 29. 07:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Leginkább orvosilag...
2019. márc. 29. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is voltam jópárszor ügyeleten pánikrohamokkal, és bár nem találtak testi okot, nem tituláltak hipochondernek. A pánikbetegség igenis betegség és belülről megélve rettenetes.

Nekem pszichológus segített megszüntetni, most már jópár éve teljesen tünetmentes vagyok.

2019. márc. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A pánikbetegség és a hipohonderség két különböző dolog. A pánikbeteg a rohamok után tudatában van annak, hogy a rohama nem egy szív, asztma, stb roham, csak nem tudja ezt a testének megüzenni, míg a hipohonder azt hiszi, hogy a fizikai rosszulléte meg att valami súlyos dolog áll és a testének is ezt üzeni.
2021. ápr. 24. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azért mondom, mert pánikbeteg vagyok. Amikor rohamom van, elvonulok, igyekszek a levegőre jutni, elszeparálódni az emberektől és kivárni, amíg elmúlik a roham. Tudom, hogy nincs semmi bajom és a roham alatt végig tisztàban vagyok ezzel, ezért ez nem hipohonderség.
2021. ápr. 24. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!