Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet, hogy skizoid/skizotípiá...

Lehet, hogy skizoid/skizotípiás személyiségzavarom van?

Figyelt kérdés
Őszintén szólva nagyon alacsony a szociális kompetenciám és szélsőségesen aszociális és mizantróp vagyok. Nem értem meg az embereket. Kissé "visszás az attitűdöm ugyanis magányosnak érzem magam és szeretnék párkapcsolatban élni. Sok esetben nem tudom mit éreznek, mire gondolnak, ezért gyakran félreértelmezem azt amit mondanak nekem. Nem vágyok az emberek társaságára, általában a nap jelentos részét a saját kis fantáziavilágomban töltöm, ekkor megszűnik körülöttem minden. Ez sok esetben konfliktusokat szül pl a munkahelyemen, amiért nem szocializálodok. Általában úgy érzem, mintha megszűntem volna létezni, az életemet álomként élném meg, mintha semmi sem lenne valóságos. Nincsenek összefüggő gondolataim, maximum akkor ha extrém módon koncentrálok.

2019. ápr. 3. 17:44
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Orvost kérdezz! Ez alapján a fél DSM illik rád😑
2019. ápr. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Első válaszoló mondatának második felével teljesen egyetértek, a másikkal részben, tehát olvasgatni is lehet róla, DE te nem fogod tudni magad diagnosztizálni, annyira összetettek a tüneteid. Pszichiáter tudja megállapítani, hogy pontosan mi a bajod.
2019. ápr. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!