Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki mindig megmagyarázza,...

Aki mindig megmagyarázza, hogy neki van igaza, viszont egy akarat gyenge ember, neki van értelme pszichoterápiára járni?

Figyelt kérdés
Itt rólam van szó. Akarat gyenge 26 éves még otthon elő srác vagyok. Anyám szerint mivel mindenkinek megmondom az igazat, és nem vagyok hajlandó a terapeuta utasításait megfogadni, ezért alkalmatlan vagyok a pszichoterápiára. Vagy is is van értelme járni.

2019. ápr. 3. 19:25
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy gondolod, szükséged van a pszichoterápiára, menj el nyugodtan! Ott úgysem utasításokat kapsz, hanem elbeszélgetnek veled. Viszont hasznos, ha együttműködő vagy, a saját érdekedben.
2019. ápr. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
28%

Nem, annak pszichés problémája van. Csak sajnos van az a helyzet, ahol épp az adott pszichés probléma akadályozza magát a terápiát. Pocsék egy helyzet, de gyakoribb, mint hiszik az emberek...

Ilyenkor esetleg a nagyobb mélypont, trauma válthatja ki azt az érzést az illető személyben, hogy szüksége volna rá, hogy mások tanácsait esetleg csak átgondolja.

Illetve ehhez kell egy elég profi terapeuta. (Ahhoz meg általában kell sok pénz is, na ezt csak mellékesen jegyezném meg.)

2019. ápr. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!