Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Teljesen kikészítenek a...

Teljesen kikészítenek a szomszédaim, úgy érzem, nem bírom tovább, mit tegyek?

Figyelt kérdés

27 éves nő vagyok, első lakásunkban élünk a férjemmel 2 és fél éve. Ezelőtt semmi probléma nem is volt, azonban lassan már 1 éve egyetemisták bérlik a felettünk lévő lakást. Amikor beköltöztek, úgy viselkedtek ,mint az állatok, éjjel 2-3-kor is üvöltve beszéltek, ajtócsapkodás, nyerítve röhögés, amitől nem tudtunk aludni vagy ha sikerült is elaludni, megébredtünk mindig (egyébként nap közben is ilyenek). Egy hét után beszéltünk velük személyesen, ők ezt nem is gondolták volna, bocsi, bocsi... Egy hétig sikerült viselkedniük, majd kezdődött minden előlről. Megint beszéltünk velük, bocsi, bocsi most már lerázós, bunkó stílusban, hogy mit zavarjuk őket. Őket látszólag semmi nem érdekli, hogy kit zavarhatnak, magasról tesznek rá.


Megint csend és nyugalom, majd folytatódott minden pár héttel később, stb... A ház gondnokának szóltunk, aki beszélt velük, megint viselkedtek egy darabig de aztán kezdték előlről.


Most egy hónapja úgy elszakadt a cérna, hogy lementem és emelt hangon mondtam el, hogyan kellene egy társasházban viselkedni. Bocsi, bocsi, de most nem hagytam magamat lerázni, és rekord ideig, 1 hónapig tudtak viselkedni.

A héten megint elkezdődött a műsor, irány a gondnok, aki akkor felveszi a kapcsolatot a tulajdonossal, leállítja őket, vagy birtokvédelmi eljárást indítunk ellene. És itt vagyunk meglőve, a tulajdonos nem adott meg elérhetőséget, csak a neve van a nyilvántartásban, amit a ház vezet. Nem tudom már, mit csináljunk ezen a ponton. Az eljárásnak is nem tudom, lenne-e értelme, mert tanúk rajtunk kívül nem biztos, hogy lennének.



Közben lelkileg ez (meg a kialvatlanság) teljesen felőröl, a családomból ezt nem értik meg, ezért elkezdtem pszichológushoz járni (anyagi veszteség nekünk), hogy ne őrüljek meg. Hiszen a munkában is helyt kellene állni (megint csak anyagi veszteség, vállalkozóként dolgozom = annyit keresek, amennyit dolgozom) közben és élni a mindennapjainkat, de már ha csak meghallom őket elönt az ideg. Szeretjük a lakást, a környéket, nem akarnánk elköltözni (és vajon megvennék így a lakást ilyen szomszédokkal?), de már elgondolkodtunk rajta.


Kérlek írjatok valami bátorítót, tapasztalatot, hogyan lehetne ezt megoldani és ép ésszel kibírni?

(ezoterikus és bibliai üzeneteket nem kérek)



2019. ápr. 4. 12:20
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Tudom sajnos túl sokáig vártam, de ezelőtt nem volt ilyen tapasztalatom illetve megpróbáltam kultúráltan rendezni a problémát, de rájöttem, ezekkel ez nem működik.


A férjemre sajnos meg nem számíthatok ebben, őt nem zavarja, és nem áll ki értem sem.

2019. ápr. 4. 12:23
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha már a szomszédok hangoskodása odáig vezet, hogy kialvatlan vagy és pszichológushoz kell járnod, akkor nyugodtan hívd rájuk a rendőrséget.

Mellettünk egy kocsma nyílt pár éve és mindennap, gyakorlatilag reggel 5:30-tól hétköznap éjfélig, hétvégén hajnal 4-ig bömbölt a zene meg a kint cigiző idióták. Egy darabig mi is csendben tűrtünk, aztán elegünk lett, elfáradtunk. Naponta többször hívtuk a rendőrséget, a körzeti megbízottat stb Ugye a rendőrség elsőre figyelmeztet, másodjára már pénzbüntetést ad. Ez hosszútávon annyira nem buli. A kocsma be is zárt pár hónap után.

Ez a fiatalokra is érvényes. Ha tartósan fennáll a probléma, akkor a rendőrség fogja kideríteni, hogy ki a tulaj, de feljelentést is tehettek. Ilyenkor fontos, hogy legyen bizonyíték, tehát csináljatok hangfelvételeket.

Nem kell annyiban hagyni és csendben tűrni.

2019. ápr. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, hívd ki a rendőrséget, ez a legjobb megoldás
2019. ápr. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Amikor ilyen problémám volt akkor csináltam felvételt a hangoskodásról és hívtam rendőrt. Amikor többedszerre sem jártam sikerrel akkor szóltam a barátommal aki feljött pár haverjával...utána olyan kuss volt, hogy csodálkoztam rajta :D
2019. ápr. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
33%
Mikor a szüleimmel éltem verték az ajtómat meg kiabáltak mikor aludtam, hogy ne aludjak. Viaszos füldugót vettem ez megoldotta a problémát.
2019. ápr. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
77%
Nekem is van viaszos füldugóm, de az nem segít olyan hangzavarban amikor a fal is remeg, meg az ágyad is alattad...
2019. ápr. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
58%
Költözés nem jöhet szóba? Bocs, nekem is volt ilyen, gyűlöltem, sajnos semmi más nem segített, mint a költözés. A férjed meg bekaphatja, ha valóban nem áll melléd.
2019. ápr. 22. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Előbb-utóbb költözni kell, szóba jöhet persze, de nem akarjuk még mert (ezen kívül) szeretünk itt lakni. Ezért próbáljuk megnevelni őket.
2019. ápr. 23. 13:08
 9/17 anonim ***** válasza:
Próbálkozz az önkormányzatnál, csak megtalálható ez a szomszéd, vagy, ha a számlák a nevére jönnek, postaládából ha egyet ki tudsz emelni, nem kell felbontani, nyilván, csak kiemeled, megnézed a nevet, visszateszed. És máris mehet a feljelentés. Ha ennyire nem fontos neki, mi történik a lakásában, akkor beszophatja. Majd írj, mi volt.
2019. máj. 27. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Kiemeltem mert azóta ugyanaz a helyzet. Ezek elmentek, de jött helyette újabb csürhe.
2022. febr. 13. 19:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!