Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy kezdődött nálatok a...

Hogy kezdődött nálatok a pánikroham vagy a szorongás? Mik voltak a tünetek?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 4. 21:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A pánik nekem olyan volt mintha gyomorfájás lenne, aztán elindult felfele, mellkas szivtájék felé, szapora pulzus, ami szédülést, kézzsibbadást, verejtékezést okozott.
2019. ápr. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon bekajáltam és utána lett hányingerem. Borzasztóan féltem attól, hogy hányni fogok és ettől lett pánikrohamom. Az első roham után folyamatosan rettegtem/szorongtam, hogy ismét azt fogom érezni vagy hogy megint hányingerem lesz és hányni fogok, így kb enni sem mertem.

Maga a pánikroham az olyan volt, hogy hányingerem volt, elkezdtem remegni, kiment az erő a lábamból, kezemből, nagyon melegem volt, aztán hirtelen fázni kezdtem, szorított a mellkasom, alig kaptam levegőt.

A szorongás az az, amikor gombóc van a torkomban, fázom, ráz a hideg, gyomoridegem van és fájdogál a gyomrom. Hála istennek már hamar felismerem, hogy próbálkozik a pánik és parancsolok neki, próbálok "parancsolni" az agyamnak, hogy fejezze be ezt a hülyeséget. Így azért elboldogulok vele, sikerül kordában tartani, de van, amikor kijön, akkor pedig igyekszem megnyugtatni magam, hogy nem lesz semmi baj, csak a hülye pánik megint, nem kell vele foglalkozni, elmúlik. Szoktak erős pánikrohamaim lenni, olyankor gyorsan friss levegőre megyek, iszom vizet, leülök és figyelek a légzésemre. Általában el szokott múlni. Ha nem, akkor pánikbetegségem elején írt fel nekem a pszichiáter Xanaxot, amit az elején szedtem is, hiba volt. :) Ma már csak végszükség esetén kapok be egy fél szemet, szóval megtanultam együtt élni ezzel a szörnnyel. :) Kb. 17-18 éves koromban kezdődött az egész.


24L

2019. ápr. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A legelsőnek előjele: semmi.

Aztán kezdődött egy mi a fene van most érzéssel, majd kellemetlen izgalommal, ami egyre erősödött, aztán hányinger hányás nélkül, elgyengülő lábak, egy helyben meglenni nem tudás, jól felugró pulzus, meg vérnyomás. Elmúlta után erős fáradtság.

2019. ápr. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Görcsölt a hasam a stressztől aztán hasmenest kaptam. Azóta tünetet váltottam és inkább remegéssel indul, úgy érzem, hogy össuecsuklik a lábam, aztán szédülés, szapora szívverés, fulladás, ájulás közeli állapot. Hiába mondják, hogy fél óra. Nekem sokkal tovább tart. Enyhe formában napokig is.
2019. ápr. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem gyomorideggel, fulladással, enyhe szédüléssel, hasmenéssel kezdődött. Azután vérnyomáskiugrás, hidegrázás, erős szomjúság érzés, folyamatos szorongás, betegségek beképzelése, halálfélelem, remegés, lábgyengeség, közlekedés képtelenség, erős fogyás következett. Szerintem a pánikroham is szorongás, csak erősebb, és rövidebb ideig tart.
2019. ápr. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 9abor ***** válasza:
Az első pánikrohamomat sosem felejtem el. Egy zuhanást éreztem és azt hittem hogy megállt a szívem. Lefekvés volt már a de aztán lámpa gyújtás kezem lábam remegett baromi rossz volt.
2019. ápr. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem úgy kezdődött, hogy a szorongástól fájt a hasam. Sokáig csak ennyi volt. De egyre erősödött. Végül időnként hasmenést is kaptam. Aztán ez is gyakoribb lett. Aután elkezdtem félni tőle és akkor idultak a rohamok. Hasmenés leizzadás remegés. Kesőbb tünetet váltottam éa felváltotta a szédülés, remegés, ájulás érzés halál vagy megőrüléstől való felelemmel, hozzá gyors pulzus, fulladas, izzadas vagy hidegrázás. A legjobb ha a kettő egyszerre van. Igen változatos a paletta. Sajnos az elején fel sem tűnt, hogy baj van. Mert lassan alakult ki. Mire feltűnt meg már akkora volt a baj, hogy nem tud rajtam senki segíteni. Ez meg így nem élet. 😢 Az egyetlen örömöm az olvasás.
2019. ápr. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!