Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen vény nélkül is kapható...

Milyen vény nélkül is kapható gyógyszerek léteznek elvonási tünetek (? ) ellen?

Figyelt kérdés

Sajnos ez nem valami ismertebb elvonás amire az orvos adhatna igazi receptes gyógyszert, mert nem alkohol, cigi vagy drog aminek a hiánya kínoz, hanem a cukor és/vagy csokoládé.


Direkt nem eszem most ilyesmit, kerülöm, diétámat betartom... Nem is vagyok éhes, de ez a hiány valami elképesztő módon kínoz, nem is tudnám jól körülírni, egyszerűen csak hiányzik... Kis túlzással rángatózom, van hogy ledőlök kicsit és az is komoly feladat, hogy utána kivánszorogjak a konyháig vagy ilyesmi. Nem érzem mást, csak ürességet, az idő ólomlábakon vánszorog, holnap munka amitől most konkrétan rettegek, mert ilyen állapotban elvagyok itthon, de a munkában nem szabadna...


Néha olyan érzés, mint mikor "kiszív a víz" és nyom lefelé egy láthatatlan erő, máskor mintha tényleg üres lennék, megint máskor belerohannék fejjel a falba, mert egyszerűen ez szűnjön már meg.


Kétségbeesettséget érzek miatta. Tudtam, hogy szar lesz, de azt nem, hogy ennyire.


2019. ápr. 5. 21:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen gyógyszer. Egészséges édességek viszont vannak, egyél ilyesmit, gyümölcsök pl. nagyon egészséges édesítőszerek lehetnek egy desszertben.
2019. ápr. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Szokj le a cukorról fokozatosan vagy használj édesítőszereket. Ill. a rossz érzésed lehet a vércukorszinted ingadozása is, amit fel tudsz tölteni cukor nélkül is (ami már 1 lépés).
2019. ápr. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Itt van előttem egy doboz szőlő, eszem, pont azért, hogy a cukorszint ne legyen baj, de valahogy nagyon nem ugyanaz az érzés...


Bár igaz ami igaz a szám keserű, hiába a szőlőzés. És iszom, de mindig olyan, mintha ki lenne száradva a nyelvem és a szájüregem is.


És most pillanatnyilag az összes pozitív gondolatom "eltűnt", remélem ha más nem is, reggelre jobb lesz.

2019. ápr. 5. 21:47
 4/8 anonim ***** válasza:
Egy-két kocka egészen fekete csokoládé 75 %-os nekem be szokott vállni. Ehetsz Geszti Esztit is desszertnek, vagy egy sima joghurtot édesítőszerrel, és fagyasztott gyümölccsel. Még a sütőben sült alma is nagyon finom. Szoktam még forró levegős sütőben, vagy sütőpapíron vékonyra szeletelt édesburgonyát, céklát sütni. Ez is csillapítja a desszert utáni vágyat.
2019. ápr. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kimentem, ettem egy teáskanál cukrot... Határozottan jobb, de így ma sem sikerült teljes egészében betartani a dolgokat...


Rossz érzés.

2019. ápr. 5. 21:53
 6/8 A kérdező kommentje:

#4


Ezek jók! Kivéve az étcsoki, mert piszok keserű, és én az édességet az édessége miatt szeretem.


De mi az a "Geszti Eszti"? Gesztenye(?)

2019. ápr. 5. 21:55
 7/8 anonim ***** válasza:
Azért igencsak meglepődtem, hogy képes voltál konkrét kristálycukrot enni. Ennél azért sokkal jobb alternatívák vannak. Stevia pl. Desszertnek kölespudingot, hajdinagombocot (banánnal) és aszalt szilvás kekszet szoktam csinálni, ezek mind édesek és csak gyümölcs van bennük! Ha kell a recept, írjál és leírom, csak azért nem írom most le, mert nem tünsz olyannak, aki képes megcsinálni egy desszertet, inkább nyafogsz, hogy neked mennyire kell a cukor.
2019. ápr. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A Geszti Eszti egy gesztenye rúd, vékony csokiréteggel bevonva. Kristálycukrot töményen ne egyél, az a legrosszabb választás. A fekete csokoládéból is van ízletes. Ajánlom neked az Aldyban kapható egész mogyorós fekete csokoládét, ha nem bírod megenni az ennél nagyobb kakaó tartalmút. Ebben sok a mogyoró, és nagyon finom. Van még további ötletem is az szénhidrát éhségre. Reszelj le egy-két sárgarépát, és azt fogyaszd.
2019. ápr. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!