Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nárcisztikussal való párkapcso...

Nárcisztikussal való párkapcsolat akár rövid ideig is az milyen?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 6. 16:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Én csak majdnem párkapcsolatba lettem vele,de az is borzasztó volt,amikor ismerkedtem vele. Jobb is hogy lelépett saját magától.
2019. ápr. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

- Mindenért te leszel a hibás.

- Soha nem fog bocsánatot kérni.

- Folyamatos kettős mérce szerint kell élned (amit neki lehet, neked nem)

- Mivel te (is) akarod a kapcsolatot, ezért te felelj meg, változz kedvére

- A cselekedeteid nem lesznek jók, soha semmi nem lesz jó.

- Ő mindig jobban tudja mit kellene csinálnod, ha úgy teszel ahogy ő mondja, és nem lesz jó, az is a te hibád, hiába úgy mondta, te csináltad rosszul, nem úgy, stb...


Eleinte ezek a jelek nagyon halványak, alig észrevehetők, hisz a kedves (ragyogó) arcát látod. Az idő múlásával egyre gyakrabban, egyre intenzívebben jönnek elő a felsorolt dolgok. Sok idő elteltével meg már semmi sem fog neki számítani, s mindig talál önigazolást, hogy ő miért úgy cselekedett. A legfontosabb, ő sosem hibázik, az is azért van, mert te így úgy amúgy.... Azt állítja sosem hazudzik, pedig valójában mindenkinek mást mond. Nem számít emberélet, nem számít párkapcsolat, semmi. Minden ami történik a te hibád, s képes úgy az arcodba mosolyogni, hogy előtte sz*rba taposott. Fel sem fogja mit tesz, mert nem érdekli a másik ember, csak saját maga... Röviden ilyen. Sajnos egyre több nárcisztikus nő van a 20-30 éves korosztályban, facebook, likemánia és egófényezés következménye általában az ember mint lélek megszűnése, s 1 ember 1 like-nak felel meg. Éltem együtt közel 1 évtizedig ilyen hárpiával, nem kívánom senkinek.

2019. ápr. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Röviden tömören ismerek egy lányt akinek a barátja nárcisztikus volt. Ő meg borderline. A lényeg az hogy annyira kikészítette az alatt az egy év alatt hogy jött utánam a pszichiátriára. Mert öngyilkos akart lenni. Na szóval ilyen.
2019. ápr. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!