Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi valójában az élet értelme?

Mi valójában az élet értelme?

Figyelt kérdés
Annyira különbözünk, mindenki más. Mégse tudok rájönni,hogy mi az értelme. Talán a halál adhat értelmet az életnek. Ha meghalok,és nincs semmi túlvilág,akkor az a válasz a kérdésre. Semmi. Ha van valami túlvilág,akkor pedig az. Mert számomra ez a körkörös forgás,ami megy előre,egyszerűen nincs értelme. Sokan mondják az,hogy boldogok legyünk,és a legjobbat hozzuk ki magunkból. Igen fejlődünk,de aztán idővel elporladunk,és amiket tettünk,az semmivé válunk,mivel minden folyamatosan változik. Ezt nevezem körkörös forgásnak. Mindig ismétlődik előlről. Megszületünk,fejlődünk,és meghalunk. Ti hogyan látjátok valójában az életet?
2019. ápr. 7. 10:59
 1/10 anonim ***** válasza:

Küzdés, kíváncsiság. Ebből áll az életem.

Van-e értelme? Szubjektív.

2019. ápr. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az, hogy éled. Ennyi.
2019. ápr. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
Az élet értelme, hogy megtaláld az életed értelmét...
2019. ápr. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha van túlvilág ott is megkérdezheted majd, hogy mi a túlvilág értelme :D
2019. ápr. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
42.
2019. ápr. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon lecsupaszítva az utódnemzés, a létfenntartás. Minden élőlény ezért küzd.


Szerintem nincs értelme, és nem is tartom fontosnak, hogy legyen értelme. Mindenki valami maradandót, hatalmasat akár alkotni, álmok és célok után mennek, aztán ha az megvan, keresnek új célokat, amikért érdemes élni.

Mi van ha nincs ilyen cél, és csak úgy vagyunk, vagyogatunk? azzal sincs semmi gond.

Közben mindenhonnan fosódik ránk, hogy éldd az életed, legyen család, autó, nagyobb autó, mindenből szebb jobb nagyobb, vegyél meg minden sz@rt mert csak akkor leszel boldog , és boldogság nélkül minden értelmetlen. Hát, anélkül tényleg rossz, de attól is lehetünk boldogok,ha csak egy picit is, ha hajnalban megállunk egy pillanatra, a nyugalomba, beleszívunk a friss levegőve, és meghalljuk, ahogy megszólal valahol messze egy kakukk. És ennyi az egész. Hogy nem erőlködünk, hogy élvezni tudjuk.


Bocsánat ha zavaros lett, kissé annak érzem.

2019. ápr. 8. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem zavaros. Csak "nincs időm kakukkot hallgatni" , mert rohanok munkába, hogy tudjam fizetni az albérletet és a kaját.

Azaz az élet közben nincs időm kicsit sem boldognak lenni.

2019. ápr. 8. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

6-os vagyok


A kakukkot szó szerint értettem. (Persze lehet bármi hasonlata, de ez itt most s mentális betegségek

rovat:) )

Mikor nagyon nagyon mélyen benne voltam a depresszióban, inszomniám volt és majd' megőrültem a stuicid gondolatoktól, hajnalig fent voltam, kínomban véresre karmolatam a karjaiban, hajnalig bőgtem és közben azon gondolkodtam, hogy mi értelme ebbekz az egésznek, mi a fene hajt mindenkit mikor ki is lehetne szállni.

Aztán hajnalban mindig megszólalt kint az erdőben a kakukk, és addigra legnyugodtam, összeszedtem magam és nekiláttam a napnak. Örültem annak a kis madárnak.

Azóta már városban élek, nekem is csak az albérlet és a rohanás van, mert kell a pénz. És itt nincs kakukk:)

Értelmetlen minden.

2019. ápr. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
*szuicid, nem stuicid
2019. ápr. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Értem, és egyet is értek, csak nincs rá idő. Rohan a világ.
2019. ápr. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!