Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánik beteg vagyok és Frontin...

Pánik beteg vagyok és Frontin 0,5 mg-os gyógyszert szedek, egy napja már elfogyott, nagyon rosszul vagyok, mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
Utánanéztem és úgy gondolom elvonási tüneteim vannak, pedig 3x0,5 mg-ot szedek, ami az átlagos dózis, amit a pszichiáterem írt elő egy antidepresszáns mellett, most hogy egy napja már nem vettem be, folyamatosan "képzelgek", van egy krónikus autoimmun betegségem, ami miatt szív gyógyszert és vérnyomáscsökkentőket is kell szednem és most kicsit elvesztettem a realitásérzetemet, nem tudom eldönteni, mi az igazi probléma és mi a "képzelt". Nagyon meg vagyok ijedve, holnap mehetek már orvoshoz, de ahogy olvastam vannak akik az sürgősségin kötnek ki. Nem tudom miért írják fel nekem ezt a gyógyszert, ha véletlenül elfogy és még rosszabbul érzem magamat, mint előtte. Pár jó tanács félek kicsit...

2019. ápr. 7. 22:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem írattad ki, amikor már kevés volt? Az ilyen gyógyszert nem szabad egyik napról a másikra elhagyni.

Próbálj inni egy teát vagy egy pohár bort, hátha megnyugszol kicsit.

2019. ápr. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Mert hülye vagyok... annyi felé kellett rohangálnom, 2x voltam kórházi kezelésen, aztán egy kiló gyógyszert kiváltottam, pont ez amit elfelejtettem. Remélem nem megyek rá, holnapig csak kibírom és még a délelőttöt is ki kell bírnom, mert mennem kell dolgozni... de gondolom az majd eltereli a figyelmemet. Mindenesetre köszönöm a jó tanácsodat!
2019. ápr. 7. 22:43
 3/14 anonim ***** válasza:
Ez erős gyógyszer, és nagy adagban szedted. Ettől aztán lehet megvonási tüneted. Főleg, ha szívgyógyszerre és vérnyomáscsökkentőre is szükséged van. Én napi 0,25-ös felét szedem évek óta szívbetegségem miatt. Amikor nem veszem be, már ettől megvonási tünetem van. Szerintem menj be a legközelebbi ügyeletre, és ott kapsz 1-2 szemet a nővértől, vagy receptet az orvostól. Mindég legyen tartalékban nyugtatód.
2019. ápr. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy újdonság neked, de a legtöbb gyógyszert folyamatosan kell szedni és akkor kell feliratni, amikor még nem fogyott el, a frontin is ilyen, de szerintem a vérnyomáscsökkentő gyógyszered is.
2019. ápr. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

A frontin egy nagyon gyenge gyógyszer.

Semmilyen elvonási tünetet nem okoz, csak pont az jön elő amire szeded.

Szerintem hülyeség nyugtatókkal leélni az életet ...

2019. ápr. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

5-ös

Ne beszélj hülyeségeket.

2019. ápr. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Szedek reggel 12 féle gyógyszert, este "csak" 10-et, tényleg, ahogy bevallottam hülye voltam, sose fordult még elő, hogy elhanyagoltam volna egy gyógyszer kiíratását, de most így alakult és mivel megijedtem úgy gondoltam itt kapok választ. Nem akarom nyugtatókkal leélni az életemet, de ha egyszer így hozta a sors nem tudok mit tenni egyelőre, mint ahogy a betegségemet sem szerettem volna, illetve nem szerettem volna átesni 15 hasi műtéten sem. A traumát nehéz feldolgozni...
2019. ápr. 7. 22:54
 8/14 anonim ***** válasza:
Ok, de milyen választ vársz? Az ügyeleten nekem nem írtak fel nyugtatót. Megpróbálhatod, de nem biztos, hogy sikerrel jársz, pszichiáternek kell felírni. A vény nélkül kapható nyugtatók meg szart se érnek a frontinhoz képest. Próbálj meg megnyugodni, holnap majd felírják neked.
2019. ápr. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
A Frontin ugyan az, mint a Xanax. Látszik 5-ös, hogy még nem volt részed megvonási tünetben. Még hogy nem okoz megvonási tünetet!
2019. ápr. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

8-as: Nem is akarok ügyeletre menni, csak félek, hogy bevisznek, ha pánik rohamom van a már eleve rossz vérnyomásom és pulzusom kiugrik nagyon magasra, holnapot igyekszem kibírni, pszichiáterem fogad. Csak kis megnyugvást kerestem az oldalon a kérdésemmel.


5-ös: Olyan a megvonási tünetem, hogy a hangok és a fények zavarnak, illetve úgy gondolom "képzelgek", az eleve meglévő betegségem rossz tüneteit érzem, aztán elmúlnak. És persze 11 óra van már és nem alszok, ez nem azért van, mert éjszakai bagoly vagyok, hanem, mert nem tudok aludni... és van egy megmagyarázhatatlan érzés, talán fájdalomnak írnám le, az egész testemben.

2019. ápr. 7. 23:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!