Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet kigyógyulni a...

Hogyan lehet kigyógyulni a depresszióbol?

Figyelt kérdés

Már több éve küzdök szorongásos depresszióval.

Kirúgtak miatta az állásomból.

Semmi nem dob fel,próbáltam edzeni,kirándulni,de egyszerűen folyamatosan rossz a közérzetem.



2019. ápr. 8. 19:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Pszichiáter, antidepresszáns ha kell többféle + nyugtató, de az csak rövid ideig. Továbbá próbálj valami teljesen más dolgokat csinálni, mint eddig. Persze olyat, amit szeretsz. Járj el úszni, nézd meg az összes vígjátékot, vagy kreatívkodj valamit. rajzolj, írj verseket, építs madáretetőket, akármi.
2019. ápr. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%
Gyógyszerrel, relaxációval, pszichológussal, megfelelő vitaminokkal, edzéssel, és hatalmas elszántság is kell hozzá.
2019. ápr. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szakember és gyógyszer segítségével lehet kijönni ebből.

Az edzés, kirándulás ezen nem segít.

2019. ápr. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Gondoltál már arra, hogy egy fizikai tényező is közrejátszhat a dolog kialakulásában, nem csak a "fejedben van"?!
2019. ápr. 9. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 gourry86 válasza:

Szia!


Szerintem mindenképpen keress egy jó pszichoterapeutát és egy pszichiátert is.

Generalizált szorongással küzdök több, mint 15 éve, ráadásul ebből disztimia is kialakult (neurotikus depresszió). Eleinte úgy gondoltam, hogy a sport (túrázás, bicikli, edzés) helyreteszi a közérzetem, egy rövid ideig így is lett, de hamar visszaestem.

Elhatároztam, hogy terapeutához fordulok. Egy idő után a szorongásom és a depresszióm gátolta a terápia előrehaladását, ezért a terapeutám javaslatára bevállaltan a gyógyszert is. Tapasztalatim alapján mondhatom, hogy sokkal jobban haladunk a terápiás üléseken, mindemellett jobb a közérzetem, több mindenben megtalálom a sikerélményt, kisebb dolgoknak is tudok örülni, merek új dolgokba kezdeni.

Összegezve: pszichoterápiás és gyógyszeres kezeléssel együtt ki lehet gyógyulni a depresszióból.

Remélem sikerül új állást találnod. Sok kitartást kívánok!

2019. ápr. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem pszichológussal sikerült. Gyógyszer nélkül (régebben szedtem antidepresszánst, nekem nagyon nem vált be, ezért nem akartam szedni).
2019. ápr. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!