Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon szorongok az emberektől...

Nagyon szorongok az emberektől, mi lehet ez?

Figyelt kérdés

16 éves korom óta jelen van ez az érzés, most vagyok 23. Hátrányos családi helyzetem volt, neurotikus anyával alkoholista apával, én meg aspergeres és halmozottan mentális beteg lettem.. sosem neveltek az “életre”, minden egyes íratlan szabályt a társadalom rossz visszajelzései alapján kellett megtanulnom. Iskolákban vicc tárgya voltam, aztán most van egy jól kereső állásom ahol egyedül dolgozhatok. Azelőtt voltak diákmunkáim ahol szinten vicc targya voltam de ezeknek mar szerencsere vege.. Viszont mikor kimegyek az utcára nagyon rosszul érzem magam. Személyes kontaktusnál (beszélni valakihez stb) a torkomban dobog a szívem , felszökik a vernyomasom..akkor is ez van ha elmegy valaki mellettem az utcan foleg ha csak ketten vagyunk. Van hogy atmegyek a tuloldalra. Utana mindig fellélegzés szerű érzés van rajtam hogy hú most vegre vege, mint mikor nyáron a nap elől bemész egyet csobbanni:).

Kb egy hónapja autóval járok ami sokat segit , mert elkerulom az embereket, viszont rosszabbá is teszi mert mikor meg nem tudom elkerulni (rovid seta a kisboltba), akkor meg mar dupla annyira pánikolok. Plusz kiderült hogy rohad az alja és majd bent kell hagynom lakatosmunkára , ami nyilván nem két nap lesz... Előre ezen idegeskedek neha.


Szóval.. mi a fene lehet ez az egész?


Egyebkent 23 eves lany vagyok es elég szépnek mondanak, mondjuk en nem latom magam annak szóval mindegy is. Az érdekelne mi lehet ez... Elore is koszi.



2019. ápr. 9. 16:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Sima félelem. Mindenkiben van és mindenkiben más váltja ki. Úgy tudod legyőzni, ha szembenézel vele.
2019. ápr. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy tényleg ezt szeretted volna kérdezni? Ezek a tünetek egyenesen következnek a korábbi élményeidből, amiket leírtál. Gyerekkoromban, nem megfelelő családi háttérrel és nulla önbizalommal én is pont ezeket produkáltam.
2019. ápr. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Fogd fel úgy, hogy a normálisnak ez a szélsőségesebb variácója. Minden ember tart egy kicsit a másiktól, az idegentől, sokszor ezért tudnak kissé hidegen, visszariasztóan viselkedni. De azok sem jobbak, akik lépten-nyomon mindenkivel jópofáskodnak, mert tolakodók és nincsenek tekintettel a partnerre. Idővel javul majd.
2019. ápr. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
mintha a saját 5évvel ezelőtti írásomat olvastam volna :) sajnos tiszta sor, alkoholista apa = kőkemény szorongás, szégyen, önbizalom közelíti a -végtelent a gyerekben. neurotikus anya (az enyém állandóan üvöltött) = kemény stressz, sosem leszel elég jó érzése. én a 30-at közelítve jöttem rá hogy nem is vagyok csúnya (pedig nekünk is volt otthon tükör :) ... szóval nehéz. nekem sikerült ebből az állapotból annyira kijönni hogy mostmár többnyire mindig jól vagyok, és nem akadok fenn minden kis szarságon. ez nálam már stabilnak mondható és hál'istennek visszanyertem a humoromat is :) nekem legtöbbet segített a szabadban való mozgás, és az önismereti könyvek, amiket átültettem a gyakorlatba. ha gondolod irhatsz privit hátha tudok segíteni.
2019. ápr. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!