Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Mentális egészség

A kérdés

Normális az, hogy emiatt útáltam meg egy szót?

Öt-hat éves lehettem, amikor a tévét nézve meghallottam vagy láttam egy műsort arról, hogy Kiszel Tünde épp a Citadellánál fotózkodik

Mivel kisgyerekként el nem tudtam képzelni hogy mi a frász az a "citadella", ezért valamiért még mindig viszolygok magától a szótól, és összeborzadok amikor csak meghallom

Rímel a lánya, Donatella nevére is, ami hál' istennek nem túl gyakori név, de attól is a hideg ráz

Furcsamód eszembe jutnak ilyenkor fagyisdobozban tárolt fagyott pörköltek, meg hasonló dolgok is

Keress kérdéseket hasonló témákban: félelem, rémálom, borzalom, sokk, hideg verejték

ápr. 9. 18:46  Privát üzenet  

A válaszok
Nem normális szerintem. Orvoshoz menj el ezzel.

A válasz 47%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/8Időpont ápr. 9. 18:50 Privát üzenet
Első: dehogy, ilyenekkel nem kell orvoshoz menni! :'D Nagyon sok embernek van olyan "szava", amit ki nem állhat... Nem mondom, hogy mindenkinek van, de ez abszolút nem orvosi eset. Akkor lenne az, ha mondjuk minden egyes alkalommal elájulnál, amikor meghallod a "citadella" szót, vagy dühkitöréseid lennének tőle, vagy bármi más, ami jelentős módon befolyásolná az életminőségedet. Így csak van egy ilyen "hepped", és kész. :) Nem kell vele foglalkozni.

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/8Időpont ápr. 9. 18:59 Privát üzenet
citadella donatella sztracsatella jogobella szalmonella

A válasz 90%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/8Időpont ápr. 9. 19:02 Privát üzenet

Nincs ezzel baj, még normális. :) Persze csak laikusként írom ezt.

Engem a "kvázi" szótól ráz ki a hideg, jobban mint a fagyisdobozos pörkölteket. :D

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/8Időpont ápr. 9. 19:16 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

A "jogobella"-ának még egész jó hangzása van, de a "sztracsatella" szótól is kiráz a hideg 😂

Ilyen dolgok jutnak eszembe róla:

1) valaki leugrik egy épületről és ott van egy nagy véres kupac ahol landolt

2) sztratoszféra

3) szputnyik űrsikló

4) sztreccs farmernadrág

5) tojásrántotta

# 5/8Időpont ápr. 9. 19:43 Privát üzenet
Te kérdező, játsszunk asszociációs szójátékot, az megy neked, látom. :D

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/8Időpont ápr. 9. 19:51 Privát üzenet
engem Középiskolában mindig egy Donatella nevű lánnyal kevertek össze, mert hasonlítottunk

A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/8Időpont ápr. 9. 20:16 Privát üzenet

Pultosként dolgozok és törzsvendégem a Kiszel Tünde néha Donatellával együtt.

Teljesen megértelek, nem csodálom hogy ilen hatással van rád.

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/8Időpont ápr. 9. 22:46 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Barátnőm öngyilkossággal próbálkozott. Most kórházban van és nem hajlandó senkihez egy szót sem szólni. Szerintetek én tehetek róla hogy nem vettem észre? Megfog gyógyulni?
Az alkoholizmus tényleg betegség, vagy csak mentőövnek használják rá ezt a szót?
Miért van az, hogy egy szót nem tudok kiejteni a számon ha emberek közé kell menni? Ennyire extrovertált nem lehet egy ember vagy mégis?
Mit ajánlotok? 31 vagyok és el kell kezdenemm komolyan Cseh nyelvet tanulni. Az agyam viszont már zokni, sokszor 2 napig magolok egy szót ahhoz, hogy megjegyezzem, vagy épp a...
Nektek volt már olyan, hogy ha egy szót sokszor elismételtek, akkor a végén már olyan, mintha nem is ismernétek?
Ha a tégyjót oldalon a megadott számlaszámra (beteg gyermek anyukájáé) utaltam az összeget, akkor annak meg kell érkeznie akkor is ha megfeledkeztem a közleménybe írni a...

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Mentális egészség rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!