Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha kibeszélném segítene?

Ha kibeszélném segítene?

Figyelt kérdés

Kórházi dolgozó vagyok, napi szinten találkozók szenvedő, gyászoló emberekkel. Minden embert meghallgatok, a beteget, a hozzátartozóit, illevte a saját kollégáim is szívesen megosztják velem, ha valami bántja őket, vagy valami gondjuk van vagy ilyesmi. Általában megbírkózom ezzel, de időnként engem is megviselinek lelkileg a dolgok és lelkileg is elelfáradok, de ennek ellenére ugyanúgy tudok a munkámra koncentrálni, csak úgy érzem, hogy a lelkem megtelt. Szeretem meghallgatni az embereket, mert sokszor így megkönnyebbülnek, hogy kiadhatták magukból a dolgokat.

Szerintetek nekem is segíthetne, ha ezekről beszélhetnék valakivel?



2019. ápr. 10. 11:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, egyértelműen. Ha meg már megtelt a lelked, akkor szabad nemet is mondani egy újabb panaszkodásra.
2019. ápr. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Valamelyik szeretteddel beszéld meg, vagy akár valamelyik kolegáddal akivel jóba vagy. Nyilván nekem is leírhatod mik bántanak, ha az neked jobb. Lehet szüneteltetni kell a munkát ha terhel téged.
2019. ápr. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A munkámat nem szeretném szüneteltetni, mert szeretem a betegeimet, sokszor a tőlük kapott jóság és kedvesség az ami a rossz pillanatokat kiváltja.

A munkatársaimmal nem szeretném megbeszélni egyenlőre ezt, mert attól függően, hogy még ki az aki meghallgatja, vagy megtudhatja problémám van az pletykaként fog terjedni illetve nem is úgy fog visszajutni hozzám a hír ahogy igaz. Vannak akik az oviban érzik magukat és szeretnek rosszindulatúan pletykálni, olyant is ami nem igaz.

A családom pedig nem érti ezt. Itthon mindenki lehet fáradt és pihenhetnek, viszont ezt nálam majdhogynem rossz szemmel nézik. Nem értik meg hogy a fizikai aktivitás mellett lelkileg is el tudok fáradni.

2019. ápr. 10. 12:24
 4/7 A kérdező kommentje:
Még hát akivel szívesen megbeszélném ezt, annak tudom hogy van elég magánéleti problémája jelenleg.
2019. ápr. 10. 12:26
 5/7 anonim ***** válasza:

Én ezt hívom magamban "lelkiszemetes" effektusnak. Én is ilyen vagyok, bár nem kórházi dolgozó, ahhoz nem lenne lekierőm. Én is mindenkit meghallgatok akinek szüksége van rá, igyekszem hozzászólni is a témához, de sokszor úgy érzem csak annyira van szüksége az illetőnek, hogy meghallgassák. Kifelé viszont nem sokat adok ezekből a problémákból, és előfordul, hogy én is kiraknám a megtelt táblát legszívesebben. Nekem az segít ha kiírom magamból. A környezetemmel bizalmatlan vagyok, vagy úgy érzem hiába mondanám nekik a gondomat, nem érdekelné őket, vagy egyszerűen csak nem bízom bennük.

Ha neked van olyanod akinek ezt kibeszélhetnéd, élj a lehetőséggel.

2019. ápr. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen, én is ezzel a problémával küzdök.

Az írás mondjuk nem rossz ötlet!

2019. ápr. 10. 15:14
 7/7 anonim ***** válasza:
Valójában a munkáltatódnak kellene biztosítani számodra, hogy időként szakemberrel tudj beszélgetni... minden segítő foglalkozású számára szükséges lenne, ahogy a pszichológusoknak a szupervízió. Mert amit érzel, az teljesen természetes a te munkakörödben, tőlünk nyugatabbra ilyen munkakörben dolgozók számára biztosítják a szaksegítséget... Nálunk meg... oldd meg, ahogy tudod. :(
2019. ápr. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!