Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért annyira lenézendő...

Miért annyira lenézendő dolog, ha valaki (részben) azért ejt sebeket magán, hogy a környezete felfigyeljen a lelki szenvedésére?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 10. 18:04
 1/6 anonim ***** válasza:
17%
Mert az ilyen műdepressziós egyének miatt nézi le olyan sok ember a valódi depressziósokat. Ha egy igazi depressziós vágja magát, azt önbüntetésből teszi, nem azért, hogy sajnáltassa magát.
2019. ápr. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Sokféle oka lehet. Ezek közül az önbüntetés csak az egyik. Illetve több más kórképnél is előfordul az önsértés, nemcsak a depressziónál. És a valódi betegekre vonatkoztatva elmondható, hogy ezeknek egyik lehetséges célja a figyelemfelkeltés. A többit kevésbé ítélik el, de a figyelemfelkeltést nagyon. Pedig ha belegondolunk, mennyire természetes igénye az embernek, hogy a környezete figyeljen a problémájára. Nyilván béna módszer, de miért ennyire elítélendő? Itt az oldalon nagyon durvákat írnak néhol.
2019. ápr. 10. 19:07
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert könnyebb belerúgni, mint segíteni neki.

Tekintve hogy milyen káros, drasztikus viselkedés, szerintem mindenképp valódi betegségre utal, akármi is legyen az indok mögötte.

2019. ápr. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek a kérdezővel, illetve az előttem válaszolóval...soha nem értettem, hogy lehet erre azt mondani, hogy valaki "divatból" csinálja...
2019. ápr. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát, biztos volt már rá példa a "világtörténelemben", hogy valaki divatból megcsinálta... Csak egyesek azt hiszik, ez az esetek kb 80-90%-ára vonatkozik, valójában ez a az arány kb. 0,5-1 % lehet...
2019. ápr. 11. 12:26
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez szerintem elég komplex dolog. Az viszont rettentően gyakori, hogy az emberek anélkül ítélkeznek mások felett, hogy bármivel is tisztában lennének. Az, hogy valaki vagdossa magát és mondjuk még mutogatja is az az emberek többségében úgy azonosult mint a szenvedő lázadó tinikor egyfajta jelképe és hát ugyan már milyen egetrengető gondja lehet egy tizenévesnek ami miatt ilyeneket csinál, ezért is olyan elterjedt szerintem az, hogy ezt "divat"nak nézzék. Én úgy gondolom, hogy egy fiatal problémáját sosem hasonlíthatjuk össze mondjuk egy felnőtt ember problémájával ugyanis minden életszakasznak megvannak a nehézségei, fiatal korban ez nyilván más jellegű, de nem jelenti azt, hogy kevésbé jelentős, főleg, hogy a személyiségünk fiatalkorban a legképlékenyebb és ilyenkor a legfontosabb, hogy odafigyeljünk az illetőre. Ami az én véleményem az hogy ez egyáltalán nem lenézendő és elítélendő dolog. Ezeknek az embereknek segítségre van szükségük, abban mindenki egyet érthet, hogy nem ez a legjobb megoldás arra, hogy segítséget kérjünk, de saját tapasztalataim vannak arról, hogy néha annyi nem elég, ha azt mondod baj van. Sajnos ha valakinek van a környezetében valaki aki "jobban tudja" annak hiába mondod, hogy gond van csak azt kapod vissza, hogy ne legyél hülye. Sok ember van aki egyszerűen nem talál más módot arra, hogy kifejezze nincs minden rendben. Ezekre az emberekre figyelni kell pont amiatt mert ha józan paraszti ésszel végig gondolja bárki, eltekintve egy-két szélsőségtől senki nem szereti a fájdalmat miért okozná ezt magával bárki hóbortból bármilyen nyomós indok nélkül?
2019. máj. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!