Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Érdemes megváltozni, ha a...

Érdemes megváltozni, ha a többi ember már úgyis beskatulyázott és beforduló, szótlan, unott, barátságtalan embernek gondolnak?

Figyelt kérdés
Olyan nehéz ez, elindultam egy jó úton, egyre pozitívabb vagyok, kezd enyhülni a szociális fóbiám, szorongásom. De mindig visszatart a gondolat, hogy most akkor hogyan álljak szóba, hogy barátkozzak olyan emberekkel akikkel évek óta csak pár szót váltunk, köszönünk, és ennyi. Vagy egy adott közösségben, pl kollégák, szomszédság, (van egy kis szülői "közösség" a házban lakó szülők csapódtak össze), stb. Szerintem hülyének néznének ha elkezdek jópofizni, vidámkodni, érdeklődni mások iránt, nyitottabb lenni, ha nem ezt szokták meg tőlem. Ez elveszi a kedvem attól hogy tovább gyógyítgassam magam, és félek hogy visszazuhanok eredeti állapotomba...
2019. ápr. 11. 09:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

1.Nem kell egyből 180 fokos fordulatot venni.Ne ess a ló tlsó oldalára.Elég, ha először csak mosolygósan köszönsz, valahogy így kezded: Szia! Mizu? Rég láttalak, vagy hasonló, aztán ebből már kialakul pár mondatos beszélgetés, és ha látod valakin, hogy vevő atársaságodra, akkor mindíg ha látod szólj hozzá, nem kell nagy filozofikus témát kitalálni.A legtöbb ember sajnos csak hétköznapi, üres butaságokról szeret fecsegni.


2.Mennyire fontosak neked ezek az emberek az életedben, akiknek imponálni akarsz? Ha nem fontosak, akkor nincs min aggódni, akkor ne érdekeljen, hogy beskatulyáznak-e.Azkhoz bróbálj barátságosan közeledni, akikkel tényleg barátibb kapcsolatot akarsz, vagy akiknél érdeked, hogy jóban legyél velük, pl kollégák.Sajnos velük muszáj jópofizni, még ha ez fárasztó is.


Engem is beforduló, szótlannak gondolnak, sőt, lehet még unalmasnak is, pedig csak arról van szó, hogy nem szeretem az üres locsogást, fáraszt, nem érdekel.

De ettől még nem vagyok szoc, fóbiás.Nem tartok az emberektől, de nem is vágyom akárki társaságára, legtöbbjük iszonyúan fáraszt.

2019. ápr. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egy példa. Béna unalmas dagi kislány voltam. Mindenki kb.kihasznált meg kiröhögött. Aztán egyszer ezt nagyon meguntam és eldöntöttem milyen akarok lenni. Elkezdtem fekete ruhákba járni és befestettem kékere a hajam és fogyni kezdtem. Persze kaptam pár megjegyzést de bedugtam a fülembe a fülhallgatót és amkezembe vettem egy könyvet. Nem foglalkoztam másokkal. Eltelt fél év és karcsú menő lány lett belőlem, akinek a suli legmenőbb pasija udvarolt. Eleinte csak lejátszottam, hogy olyan vagyok....aztán tényleg olyan lettem. Eleinte lehet furcsálták sokan de kesőbb senki nem vonta kétsegbe és elfeljtették milyen voltam. Legyél olyan amilyeb lenni szeretnél ne foglakozz másokkal. Magaddal kell együtt lenned 24 óraban nem a szomszedaiddal.
2019. ápr. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Tapasztalatból írom, hogy ha tényleg érdemben változol (és nem csak eljátszod), akkor a környezeted viszonyulása hozzád is automatikusan változik.

Én jártam terápiára, teljesen átstrukturálódott a személyiségem. Olyannyira, hogy nem is kellett tudatosan másképp viselkednem, egyszerűen nem tudtam ugyanúgy viselkedni, mint korábban. És furcsamód azt kezdtem el tapasztalni, hogy olyan emberek, akiket évek, évtizedek óta ismerek, 180 fokos fordulatot vettek irányomban. Én nem érzékelem a viselkedésemen a változásokat (mert nem tudatos), de ők ezek szerint igen. A valódi változások tudattalan szinten történnek, ahhoz pedig nem árt szakember segítségét igénybe venni...

2019. ápr. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, kicsit megkésve :-)... utolsó ha olvasod még: milyen terápiára jártál?
2019. ápr. 16. 11:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!