Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tapasztalatok a Valdoxan nevű...

Tapasztalatok a Valdoxan nevű antidepresszánsról?

Figyelt kérdés
Egyáltalán nem szedem régóta (kb. 10 napja) de azt leszámítva, hogy este elalszom tőle és utána viszonlyag jól alszom miután beveszem, semmilyen változást nem érzek a lelki állapotomban. Azért is furcsállom, mert a pszichiáterem szerint ez a gyógyszer, a SSRI-kel szemben pár nap múlva már kifejtei a hatását, nem kell heteket várni. Eredetileg szorongásos depresszióra írta fel. A szorongásom lényegében nem javult, továbbá egyáltalán nem érzem magam energikusnak és motiváltnak, amit egy antidepresszánstól elvárnék. Ez nem is fog változni vagy csak még idő kell neki? Sajnos azt olvastam itt és más fórumokon, hogy a legtöbb embernek semmilyen pozitív hatása nem volt a depressziójára, egyedül az alvásban segített nekik egy darabig. Valóban nem alkalmas arra, hogy elmulassza a szorongást?

2019. ápr. 11. 10:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én 1 hónapja szedem. 1 tablettát szedtem idáig alvás elősegítésére, de az kevés, mert fél órán belül fölkelek, aztán reggelig 4-szer 5-ször. Ha jó lesz holnap a vérképem, akkor kettőt fogok szedni az orvos utasítására. A hangulatom talán kicsit javult, de lehet hogy nem a gyógyszertől.
2019. ápr. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem segített, de szerintem meg egyáltalán nem fejti ki pár nap alatt a hatását, legalábbis nálam hetek kellettek, mire ténylegesen hatni kezdett.

Egy éve ezt szedem, rendbe rakott teljesen. Persze, mindenkinek más válik be, viszont én a helyedben szedném még néhány hétig.

2019. ápr. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Vérvételre kell menni a gyógyszer szedés 3. 6. 12. és 24. hetében. A májat igénybe veszi, ezért ellenőrizni kell.
2019. ápr. 13. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
értem, köszi szépen a válaszokat! 2-es, a te esetedben tehát megszüntette a gyógyszer a szorongást/depressziót? mert amit én egyelőre nagyon hiányolok, hogy abszolút nem érzem magam energikusnak, ahogy egy másik antidepresszáns szedése alatt éreztem magam.
2019. ápr. 14. 00:11
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem olyan volt, mintha semmit nem szednék, nem hatott. Még az alvásban sem segített. (Előnye, hogy nem volt mellékhatás, a többi antidepresszánssal ellentétben.)

Sokmindent próbáltam akkoriban, végül ami segített mind az alvásra, mind a depresszió enyhítésére, az a Quetiapine volt, és egyben az egyetlen, aminek nem volt kellemetlen mellékhatása.

2019. ápr. 14. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
köszi a tippet! jómagam se érzek semmi változást tőle pszichésen.. az alvásban sem segít már annyit mint az elején, pedig még csak 2 hete szedem. valóban nincs mellékhatása de sajnos semmilyen más hatása se.. mintha cukorkát szednék. pedig a pszichiáterem esküdött, hogy max. 1 hét amíg kifejti a hatását
2019. ápr. 14. 10:30
 7/13 anonim ***** válasza:

Itt egy vélemény orvostól:

[link]

2019. ápr. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
köszi a cikket elolvastam. maradjunk annyiban, hogy az én orvosom nem említett vérképet így nem is csináltunk, szólt ugyan, hogy lehet májkárosító hatása a valdoxannak de ő szerinte ez elhanyagolható és majd meglátjuk ... :D azon gondolkozom, hogy ma már be se veszem és inkább orvost váltok. főleg az nem volt szimpatikus, hogy elfelejtette megemlíteni azt az aprócska tényt, hogy az emberek 2/3-nál semmi nem történik a valdoxan szedése alatt. ő tutira ígérte, hogy pár nap és jól leszek. szóval erről ennyit. :D
2019. ápr. 14. 21:55
 9/13 anonim ***** válasza:

Kettes vagyok.

Nálam megszüntette a depressziót, vagy legalábbis sokat segített abban, hogy megszűnjön. Helyrerázta a bioritmusomat, ami rám fért már, tekintve, hogy súlyos alvászavarokkal küzdöttem, ami nyilván nem tett túl jót az alapvetően is szörnyű lelkiállapotomnak.

A hangulatom is érezhetően jobb lett mellette. Több mint egy éve szedem, én meg vagyok vele elégedve, azóta stabilan jól vagyok, és nem mondom, hogy soha nincsenek kilengések, de ha vannak is, nagyon-nagyon ritkán.

Persze nem válik be mindenkinek ugyanaz, attól, hogy nekem bejött, még lehet, hogy neked pont nem fog. Ki kell tapasztalni.

(Mindenesetre nálam azért kellett 2-3 hét, míg jobban lettem mellette.)

2019. ápr. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ahh, bocsi, most nézem, hogy ismétlem magam.

Késő van már. :D

2019. ápr. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!