Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudok dolgozni,4 órát se,...

Róbert dávid kérdése:

Nem tudok dolgozni,4 órát se, nem kellek egy nőnek se, skizofréniával diagnosztizáljak mit csináljak?

Figyelt kérdés
azon gondolkodtam hogy van e egyáltalán értelme az életemnek,hogyha mindennap ugyanazt csinálom,és nem tudok kitőrni belőle a betegségem miatt. már sokszor tettem fel itt kérdést gyakorin de sose kaptam értelmes választ. tavaly probáltam dolgozni 4 órába,azt is nagynehezen kin keservesem ledolgoztam,de úgy hogy nem csináltam meg mindent. Nem motivál semmi se,egésznap a gép elött ülök és játszom játékokkal. Az emberek nem foglalkoznak velem,anyukámmal lakom de már ki van tőlem teljesen idegileg hogy semmit nem csinálok. Szedek gyógyszereket de kb olyan mint a c-vitamin,jó nem hallok hangokat,mikor hogy,szoktam azért,de a szorongásom az erős,ha itthon vagyok nem,ha elmegyek itthonról igen. barátnőm sosem volt,vágyom egyre de kinek kell egy kövér munkanélküli csávó. legfeljebb álmodozhatom róla. szerintem az orvosom félre kezel,anyukámat meg egyre inkább nem érdekli hogy beteg vagyok.költöznünk kell a lakásból mert albérlet,zuglóba megyünk.irigykedem mikor látok egy párt az utcán hogy csókoloznak stb,én meg arra gondolok ugyse lesz sose senkim. egy csődnek érzem magamat. Anyukám tart el,playstation 4 meg a gépen szoktam játszani játékokkal,nem járok el sehova mert szorongok. szerintem én hamarosan végzek magammal,ha már lett volna hozzá bátorságom rég megtettem volna. ez a köcsög orvos 5 gyógyszert ad,aztmondja 2 beteg gyógyszerét zabálom,mondom kösz. de csökkenteni nemtudja hogy baszná meg magát. 28/F

2019. ápr. 11. 14:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Dolgoznod kellene, emberek között lenni minden nap, nem a gép előtt ülni. Gondolj bele, ha dolgozol, akkor egy csomó problémád megoldódik, és előbb-utóbb a nő is bejön, ha csak otthon ülsz, akkor nem csoda, hogy se barát, se barátnő.
2019. ápr. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%
🙂 Bocsi de ez így nem fog menni. Ha játszani szeretsz akkor keress valami ilyan munkát ahol fizetnek ezért. Ha zavar, hogy kövér vagy pedig le kéne fogyni. A sport amúgy is javít a hangulaton. Menj le futni. Este már kevesen vannak az utcán nincs mitől félni. Ha semmit nem csinálsz nem lesz változás. Ha zuglóba költözöl pedig ott van a Feldmár intezet. Kérj tőlük segítseget, ott nem tömnek gyógyszerrel. Anyukád meg mit csináljon? Alljon a felnőtt fia felett és sopánkodjon? Az segítene? Neki sem könnyű.
2019. ápr. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az orvosodat le kéne cserélni villamgyorsan. De azért egy jó orvos sem fog tudni neked motivációt adni. Kezdj el csinálni dolgokat, hátha valami megtetszik. Nem akarlak megbántani de szerintem neked nem a skizofrenia a diagnózisod hanem a lustaság. Anyukád eltart van egy papírod róla hogy beteg vagy és megteheted, hogy ne csinálj semmit. Hogy nincs baránőd ne raklamálj, azért sem tettél semmit. Az sem elég motiváció? Vágd ki egy csinos lány fotóját és tűzd ki a falra. Néz rá ha nincs motivációd. Menj sportolni, fogyj le, vallalj munkát. Olyat amit élveznél is. Ha nincs hozzá végzettseged menj el tanulni. Mindenkinek kínszenvedés olyan munkát csinalni ami unalmas. Egyebként mit nem tudtál 4 óraban sem megcsinálni és miért? Tényleg érdekel. Szívesen segítek, de a 4 fal között ülve nem fognak veled csodák történni. Szegény anyádat meg hagyd. Eltart.....valószínű ő sem erről álmodott. Igazán segíthetnél neki? Nem sajnálod, öreg korára ő tart el? Nem egy dicsőség.
2019. ápr. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
12%
Ha van skizofrénia diagnózisod, akkor azzal a háziorvosodnál elkezdheted a leszázalékolásodat, abból kaphatsz némi pénzt. Ebből ugyan nem tudsz megélni, de több, mint a semmi.
2019. ápr. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Milyen jó ötlet ennyi idősen rendezkedjen be arra, hogy gyagyás, és némi pénzért mondjon le a normális életről.
2019. ápr. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán értem: most hallasz hangokat vagy nem? Mert ha nem, akkor nem skizofrénia. Ha igen, akkor ez nem lustaság, mint az előttem válaszolók írják, hanem a skizofrénia következménye.

Ha már ennyi időt töltesz a gép előtt, ne a játékokkal múlasd az időd, hanem nézz utána a betegségednek. Írod, hogy a gyógyszerek nem segítenek. Elgondolkodtál-e, miért? Keress csoportokat a neten (de nem skizofréniával küzdőket), hanem olyanokat, melyekkel hasonló érintkezési pontotok van. Ajánlom a szervezett zaklatás témát, valamint néhány angolt: Targeted Individual, voice to skull stb. Játék helyett figyelemelterelőnek, csupán érdekességek.

2019. ápr. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Előző. Nekem van skizofréniával diagnosztizált ismerősöm. Dolgozik, gyereket nevel, nem egy számítógép előtt tölti az életét eltartottként. Pedig ő is szed gyógyszereket és neki is vannak rossz időszakai. De mégsem rendezkedezz be a semmittevesre.
2019. ápr. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
7 es de ő lehet nem annyira skizofrén mint én vagy máshogy
2019. ápr. 14. 19:26
 9/11 A kérdező kommentje:
Könnyen elfelejtek dolgokat,amiket tervezek késöbbre elfelejtem.mondjuk mondom magamnak holnap munkakeresés,és nem jut eszembe elfelejtem. ez igy van sok dologgal is
2019. ápr. 14. 19:31
 10/11 anonim ***** válasza:
23%
Rengetegféle skizofrénia lehet. Alcsoportjai is vannak, de a lényeg, hogy melyik beteg hogyan tud fukncionálni. Hatalmas a skála, zárt osztálytól a teljes életig. Lustaság is ott van, de nem csak az! Lustaság bennem is van, csinálom is a szükséges minimumot, persze fintorogva. És nekem ocd, borderline, bipoláris II, szorongás, súlyos depressziós epizód diagnózisaim vannak. Először engem is skizónak hittek, de rájöttek, hogy a legdominánsabb a borderline, a skizót így elvetették. 18/l
2019. ápr. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!