Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Évek óta tartom a felszínen a...

Évek óta tartom a felszínen a legjobb barátnőmet, aki depressziós. De ki segít nekem?

Figyelt kérdés

Szégyenlem magam ezért a kérdésért, de már nem bírom. Sok éve ismerem a legjobb barátnőmet, egyetem alatt együtt is laktunk, ez nem fog változni még egy ideig, egyikünknek sincs jelenleg kapcsolata. Depressziós, diagnosztizálták, de nem hajlandó kezeltetni, nem jár terápiára, pszichiáterhez, nem szed gyógyszereket. Próbáltam rávenni, nem sikerült. Én legjobb tudomásom szerint mindig megtettem, amit tudtam, hogy elviselhetőek legyenek a hétköznapjaink. Tényleg szeretem, és nem akarom cserben hagyni. De az utóbbi időben úgy érzem, felőröl. Nem bírom. Dühös vagyok rá, szorongok miatta, rettegek, hogy mikor jön a következő mélypont. Próbáltam segítséget kérni. Az ismerőseim többségétől folyamatosan azt hallgatom, hogy hagyjam már a fenébe, éljem a saját életemet, szarjam le, és szakítsam meg vele a kapcsolatot. Ha neten próbálok tippeket keresni depressziósok hozzátartozóinak, akkor csak azt látom, hogy hogyan segíts a depressziósnak, hogyan támogasd, mit tegyél, hogy jobban legyen, blablabla. Ez meg olyan, hogy oké, tudom, hogy kell kezelnem, de nekem ettől rohadtul nem lesz könnyebb. Egyszerűen nem látok olyan opciót, ahol megszabadulhatok némi tehertől úgy, hogy közben nem bántom őt...

Nem akarok már szorongni, nem akarok bűntudatot érezni, amikor rosszul van, és rajtam kéri számon, nem akarom tartani a cérnaszálat, ami az élethez köti. De mélységesen megvetem magam amiatt, hogy ezt érzem.

Az érdekelne, volt-e valaki hasonló helyzetben, és hogyan oldotta meg? Létezik megoldás a két véglet között?



2019. ápr. 11. 21:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyan élethelyzetek, amikor az embernek keménynek és határozottnak kell lennie. Barátnőd feltehetően nem egyszerűen depressziós, hanem egyben pszichopata személyisége is van, aki mások energiáit leszívja (energiavámpír, népies megfogalmazásban), ám cserébe semmit nem ad. Folyamatosan érezteti, hogy Rád van szorulva, szinte beléd szuggerálja, hogy Te tartod életben, Neked köszönheti, hogy még van és ezzel magához láncol, miközben Te nem tudod élni saját életedet. Te pedig jó alany vagy ehhez a helyzethez. Szép lassan le kell szakadni róla, mert különben a saját életedet teszed tönkre.
2019. ápr. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ne szégyelld, úgy hangzik te bőven erőn felül megtettél mindent, ami tőled telhető. Ha úgy érzed túl sok, és nem bírsz elszakadni tőle, akár te is elmehetnél pszichológushoz, biztos tud valamit mondani, hogyan érdemes kezelni az ilyen helyzeteket.

A neten keringő cikkek általában olyan betegekről szólnak, akik amúgy együttműködőek.

Esetleg kérdezd meg tőle szerinte jó-e ez így? Zavarja-e őt, hogy ez neked rossz?

2019. ápr. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az a megoldás, ha elmegy orvoshoz. Olvasd el a "Nem vagyok beteg, nincs szükségem segítségre"-t.
2019. ápr. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mindenki a saját életéért felelős elsősorban. Te a barátnődért küzdesz már régóta. Szenvedsz miatta. Őt mennyire érdekli, hogy neked rossz miatta? Szerintem semennyire. Tudod vannak emberek akik ülnek sajnálják magukat és azt hiszik nekik jár, hogy mások körülöttük ugraljanak és feláldozzák magukat értük. A barátnőd berendezkedett erre az életre. És ne haragudj, hogy ezt mondom te még asszisztálsz is hozzá. Jó szándekból de sajnos szerintem nem jót teszel vele. Mert amíg van közönsége addig menni fog a műsor. Ne érezz bűntudatot. Nem kell olyan dolgokat megtenned senkiért amitől te szenvedsz. Képzavarban vagy. Illetve végre te is kezded észrevenni, hogy ez így nincs rendben. A helyedben a barátnőm elé állnék és fennhangon kiosztanám, hogy teheti ezt veled. Nincs joga hozzá. És ha nem fejezi be, hagyd ott. Nem kell neked is depresszióig jutni mert ő rosszul van. Attól neki jobb lesz? Nem. Vagx ha igen az nem barát. Engedd meg magadnak a boldogságot, mert neked is jár. A barátnőd meg keressen magának célokat, fejezze be az önsajnálatot és vegye észre a jó dolgokat is az életben. Ha így tesz és elindul ezen az úton akkor lehettek jóban

De neki kell megoldania a problémáit, te nem tudod helyette, az életed pedig nem áldozhazod fel senkiért, mert abból neked is csak egy van.

2019. ápr. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi történt azóta?
márc. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!